identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

CATEX INDUSTRY S.A.

CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
CUI 47384072J2022001012510Plătitor TVA din 2023Verificat ANAF 11.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
12,73mil lei
▼ 24,2% vs. 2024
Profit net · 2025
755lei
▼ 100,0% vs. 2024
Salariați
184
▼ 16,0% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2022
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CATEX INDUSTRY S.A. a raportat o cifră de afaceri de 12.729.929 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 24,2%. Rezultatul net a fost un profit de 755 lei. Datoriile totale au scăzut cu 4,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 184.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
47384072
Nr. Reg. Comerțului
J2022001012510 · EUID ROONRC.J2022001012510
Cod CAEN
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
2022-12-28 (3 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CĂLĂRAŞI
Localitate
Mun. Călăraşi
Adresă
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR EROILOR REVOLUȚIEI 22 DECEMBRIE 1989
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. ATRI CEREAL TRANS S.R.L. · 120 m · CAEN 4621 · +1 firme la aceeași adresă
  2. EXCENTRIC S.R.L. · 134 m · CAEN 5211 · +4 firme la aceeași adresă
  3. MEGALIVADIA SRL · 154 m · CAEN 1071
  4. RAFIXASIG S.R.L. · 155 m · CAEN 6622
  5. EVAL CRISLIA RISK S.R.L. · 172 m · CAEN 7490
  6. DORTIP IMPEX SRL · 182 m · CAEN 4672 · +1 firme la aceeași adresă
  7. BSB RICE S.R.L. · 196 m · CAEN 9329
  8. SIMOGEDA SRL · 200 m · CAEN 5540

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

4 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202512,73 mil lei▼ 24,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
4,46 mil8,93 mil13,39 mil17,86 mil2023 · cifră de afaceri: 17.859.974 lei2023 · profit net: 3.332.672 lei20232024 · cifră de afaceri: 16.790.285 lei2024 · profit net: 1.621.004 lei20242025 · cifră de afaceri: 12.729.929 lei12,73 mil2025 · profit net: 755 lei2025
Salariați
184▼ 16,0%
20232025
Datorii totale
949 mii lei▼ 4,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1421 · 1.641 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Călărași · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,0% marjă · mai sus decât 39% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,0%
Creștere CA an/an
-24,2%
CA / salariat
69.184 lei
Datorii / active
11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,0%
Grad de îndatorare
11%
Angajați, în timp
229 → 184 (2023–2025, -20%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202512.729.929−24,2%755−100,0%0,0%948.9448.324.4267.375.482184
202416.790.285−6,0%1.621.004−51,4%9,7%991.3089.863.1568.871.848219
202317.859.9743.332.67218,7%921.57010.494.2779.572.707229
Încă 1 an de istoric (2022–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca reclamant
2
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-31885/116/2025Curtea De Apel BucurestipretentiiApelIntimat
2026-03-19409/116/2026Tribunalul Calarasipretentii mai 2025-octombrie 2025FondReclamant
2025-06-30885/116/2025Tribunalul Calarasipretentii indemniz.pt.incapacitate temporară de muncă nov.2024-martie 2025FondReclamant
2024-11-291933/116/2024Tribunalul Calarasiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 72 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 5 județe: 26 active, cifră de afaceri cumulată 718,28 mil lei, 2.692 salariați, 50 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · Călărași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

2

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-27AdresăJUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR EROILOR REVOLUŢIEI 22 DECEMBRIE 1989, NR.49JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR EROILOR REVOLUȚIEI 22 DECEMBRIE 1989, NR.49
2026-09-27Cod CAEN14131421
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CATEX INDUSTRY S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →