identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L.

CAEN 5225 — Activități de servicii logistice pentru transporturi
CUI 47526576J2023000204298Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
115mii lei
▲ 110,4% vs. 2024
Profit net · 2025
33mii lei
▲ 146,1% vs. 2024
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. (CUI 47526576, nr. J2023000204298) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Băicoi, județul Prahova, înființată în 2023. Activitatea principală: activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN 5225). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 115 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 114.653 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 110,4%. Rezultatul net a fost un profit de 33.466 lei. Datoriile totale au crescut cu 16,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
47526576
Nr. Reg. Comerțului
J2023000204298 · EUID ROONRC.J2023000204298
Cod CAEN
5225 — Activități de servicii logistice pentru transporturi
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-01-30 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Orş. Băicoi
Adresă
JUD. PRAHOVA, ORŞ. BĂICOI, STR. PALTINULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
105200
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 mN12345678
  1. MARCONF METAL SRL · 59 m · CAEN 2562
  2. WORKFLOW WISDOM S.R.L. · 132 m · CAEN 6201
  3. MIHAELA GASTRO RESEARCH S.R.L. · 153 m · CAEN 7219
  4. DRAGOŞANA MARKET S.R.L. · 177 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă
  5. IONYRAM INTER LOGISTIC SRL · 222 m · CAEN 4941
  6. BELL ALIN EURO CONSTRUCT SRL · 230 m · CAEN 4100
  7. LIDEMY CONCEPT S.R.L. · 255 m · CAEN 4711
  8. YCA MANPOWER CONSULTING S.R.L. · 256 m · CAEN 7020

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025115 mii lei▲ 110,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
29 mii57 mii86 mii115 mii2023 · cifră de afaceri: 15.371 lei2023 · profit net: 4.777 lei20232024 · cifră de afaceri: 54.501 lei2024 · profit net: 13.601 lei20242025 · cifră de afaceri: 114.653 lei115 mii2025 · profit net: 33.466 lei2025
Salariați
2▲ 100,0%
20232025
Datorii totale
27 mii lei▲ 16,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 5225 · 184 firme · mai sus decât 14% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Prahova · mai sus decât 33% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
29,2% marjă · mai sus decât 76% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
29,2%
Creștere CA an/an
+110,4%
CA / salariat
57.327 lei
Datorii / active
41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,3%
Grad de îndatorare
41%
Angajați, în timp
1 → 2 (2023–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025114.653+110%33.466+146%29,2%26.96466.16133.7062
202454.501+255%13.601+185%25,0%23.06036.36813.8411
202315.3714.77731,1%6.22012.2934.9771

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de servicii logistice pentru transporturi · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L.

Este HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da. HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L.?

În 2025, HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 114.653 lei, în creștere cu 110,4% față de 2024, și un profit net de 33.466 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L.?

În 2025, HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. datorii la ANAF?

HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L.?

Sediul social declarat al HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. este în JUD. PRAHOVA, ORŞ. BĂICOI, STR. PALTINULUI.

Ce activitate are HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. este „Activități de servicii logistice pentru transporturi” (cod CAEN 5225).

Când a fost înființată HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L.?

HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. a fost înregistrată pe 30.01.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2023000204298.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HPX KINETIK SOLUTIONS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala