identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

MACO SOLAR S.R.L.

CAEN 4684 — Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CUI 47616547J2023000255261Plătitor TVA din 2023Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20232025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
48,00mil lei
▲ 58,1% vs. 2024
Profit net · 2025
4,58mil lei
▲ 140,9% vs. 2024
Salariați
1
▼ 66,7% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
În anul 2025, MACO SOLAR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 47.999.199 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 58,1%. Rezultatul net a fost un profit de 4.578.462 lei. Datoriile totale au scăzut cu 80,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
47616547
Nr. Reg. Comerțului
J2023000255261 · EUID ROONRC.J2023000255261
Cod CAEN
4684 — Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-02-10 (3 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. CĂLĂRAŞILOR, NR.12, AP.2 · 4 firme aici
Cod poștal
540044
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2025)
47.999.199 lei
▲ 58,1%
Profit net
4.578.462 lei
▲ 140,9%
Datorii
3.565.650 lei
▼ 80,7%
Salariați
1
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 5.031.473 lei2024: 30.367.921 lei2025: 47.999.199 lei48,00 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 337.148 lei2024: 1.900.376 lei2025: 4.578.462 lei4,58 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 32025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
9,5%
Creștere CA an/an
+58,1%
CA / salariat
47.999.199 lei
Datorii / active
44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,7%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202510.751.305 $1.025.526 $798.667 $1.826.026 $1.028.214 $1
20246.605.312 $413.350 $4.009.890 $4.425.839 $415.960 $3
20231.099.583 $73.681 $694.505 $770.281 $75.866 $1

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-15.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

DP
DM PREMIUM GUEST S.R.L.
CUI 48760221 · Alte servicii de cazare
AC
AMA CHILDREN CENTER SRL
CUI 32095173 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
MC
MACO CONSTRUCT SRL
CUI 23861212 · Dezvoltare (promovare) imobiliară

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · Mureș

FU
FERONERIE USI SRL
CUI 36012332 · Mun. Târgu Mureş
DD
DARE DEVIL SRL
CUI 32479433 · Mun. Târgu Mureş
WS
WINDOOR SISTEM SRL
CUI 24221416 · Mun. Târgu Mureş
CS
CONSTRUCT STIL INOX SRL
CUI 18023473 · Mun. Târgu Mureş
UI
UNIPREST INSTAL SRL
CUI 17459637 · Mun. Târgu Mureş
EU
EUROMINERVA SRL
CUI 16256090 · Mun. Târgu Mureş

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MACO SOLAR S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →