identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L.

CAEN 4312 — Lucrări de pregătire a terenului
CUI 47763971J2023004428403Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026Inactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2024
559mii lei
▲ 47,4% vs. 2023
Profit net · 2024
434mii lei
▲ 41,9% vs. 2023
Salariați
—
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. (CUI 47763971, nr. J2023004428403) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din București, înființată în 2023. Activitatea principală: lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312). Nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 559 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2024, BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 558.672 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 47,4%. Rezultatul net a fost un profit de 433.929 lei. Datoriile totale au scăzut cu 2,3% față de anul anterior.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 147.390 lei.
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
47763971
Nr. Reg. Comerțului
J2023004428403 · EUID ROONRC.J2023004428403
Cod CAEN
4312 — Lucrări de pregătire a terenului
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-03-07 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR ACADEMIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
10013
Contact declarat
167 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 237 firme.

100 mN1
  1. ROMFIBRE INDUSTRIES SA · 27 m · CAEN 5141 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

2 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2024559 mii lei▲ 47,4% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
140 mii279 mii419 mii559 mii2023 · cifră de afaceri: 379.103 lei2023 · profit net: 305.738 lei20232024 · cifră de afaceri: 558.672 lei559 mii2024 · profit net: 433.929 lei2024
Salariați
—
Datorii totale
110 mii lei▼ 2,3%
20232024

Indicatori 2024

Marjă netă
77,7%
Creștere CA an/an
+47,4%
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,8%

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024558.672+47,4%433.929+41,9%77,7%109.530544.397434.867—
2023379.103305.73880,6%112.136418.074305.9381

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2024). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
NEBA GENERAL CONSTRUCT SRL24195171în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 0 active, cifră de afaceri cumulată 559 mii lei, 1 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de pregătire a terenului · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L.

Este BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. o firmă activă?

BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 01.11.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L.?

În 2024, BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 558.672 lei, în creștere cu 47,4% față de 2023, și un profit net de 433.929 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. datorii la ANAF?

BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 147.390 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L.?

Sediul social declarat al BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR ACADEMIEI.

Ce activitate are BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L.?

Activitatea principală declarată a BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312).

Când a fost înființată BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L.?

BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. a fost înregistrată pe 07.03.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2023004428403.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BCS TECHNOLOGY CONSTRUCTII S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala