identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

NELCU GLASS S.R.L.

CAEN 2312 — Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
CUI 47794889J2023000189346Plătitor TVA din 2023Verificat ANAF 15.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
371mii lei
▼ 33,9% vs. 2024
Profit net · 2025
88mii lei
▼ 58,3% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, NELCU GLASS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 371.191 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 33,9%. Rezultatul net a fost un profit de 88.001 lei. Datoriile totale au scăzut cu 87,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
47794889
Nr. Reg. Comerțului
J2023000189346 · EUID ROONRC.J2023000189346
Cod CAEN
2312 — Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-03-10 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Roşiori De Vede
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TELEORMAN
Localitate
Sat Crângeni Com. Crângeni
Adresă
JUD. TELEORMAN, SAT CRÂNGENI COM. CRÂNGENI, STR. PRINCIPALĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
147095

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025371 mii lei▼ 33,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
140 mii281 mii421 mii561 mii2023 · cifră de afaceri: 516.203 lei2023 · profit net: 203.427 lei20232024 · cifră de afaceri: 561.187 lei2024 · profit net: 211.272 lei20242025 · cifră de afaceri: 371.191 lei371 mii2025 · profit net: 88.001 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
15 mii lei▼ 87,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 2312 · 271 firme · mai sus decât 40% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Teleorman · mai sus decât 61% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
23,7% marjă · mai sus decât 91% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
23,7%
Creștere CA an/an
-33,9%
CA / salariat
371.191 lei
Datorii / active
7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43,4%
Grad de îndatorare
7%
Angajați, în timp
1 → 1 (2023–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025371.191−33,9%88.001−58,3%23,7%15.370218.271202.9011
2024561.187+8,7%211.272+3,9%37,6%122.461537.360414.8991
2023516.203203.42739,4%161.105364.732203.6271

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Prelucrarea și fasonarea sticlei plate · Teleorman

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NELCU GLASS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →