identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

UTREC SA

CAEN 6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CUI 479346J2003001425236Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 10.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,76mil lei
▲ 8,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−275mii lei
▼ 101,3% vs. 2024
Salariați
11
▲ 10,0% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 6 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, UTREC SA a raportat o cifră de afaceri de 1.758.555 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 8,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 275.122 lei. Datoriile totale au crescut cu 76,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 11.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-275.122 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
479346
Nr. Reg. Comerțului
J2003001425236 · EUID ROONRC.J2003001425236
Cod CAEN
6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-12-10 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Orş. Chitila
Adresă
JUD. ILFOV, ORŞ. CHITILA, SOS. BANATULUI · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
77045
Contact declarat
6 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 53 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. IDEAL STILL EXIM SRL · 124 m · CAEN 1089 · +2 firme la aceeași adresă
  2. CRISTAL PARTNERS GROUP SRL · 147 m · CAEN 4933 · +11 firme la aceeași adresă
  3. CHANTAL COMIMPEX SRL · 171 m · CAEN 5153
  4. HR CONSULTING SOLUTIONS SRL · 219 m · CAEN 7820 · +3 firme la aceeași adresă
  5. CAMION PROTECTION EXPERT SRL · 479 m · CAEN 4531
  6. ATLANTHEA HOLISTIC CENTER S.R.L. · 518 m · CAEN 8510 · +13 firme la aceeași adresă
  7. PALMIE DUO REAL SRL · 590 m · CAEN 5610 · +3 firme la aceeași adresă
  8. CRIAS ADVERTISING S.R.L. · 594 m · CAEN 8299

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,76 mil lei▲ 8,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
5,25 mil10,51 mil15,76 mil21,01 mil2023 · cifră de afaceri: 2.675.145 lei2023 · profit net: 825.378 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.627.352 lei2024 · profit net: 21.012.424 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.758.555 lei1,76 mil2025 · profit net: -275.122 lei2025
Salariați
11▲ 10,0%
20232025
Datorii totale
6,43 mil lei▲ 76,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 6820 · 14.637 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Ilfov · mai sus decât 84% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-15,6% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-15,6%
Creștere CA an/an
+8,1%
CA / salariat
159.869 lei
Datorii / active
19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-0,8%/an
Lichiditate curentă
0,52
Grad de îndatorare
19%
Scor Z-Altman
3,46 (zonă sigură)
Angajați, în timp
17 → 11 (2021–2025, -35%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.758.555+8,1%-275.122−101%-15,6%6.425.49234.653.50728.230.04011
20241.627.352−39,2%21.012.424+999%—3.635.61637.321.04533.687.44210
20232.675.145825.37830,9%15.927.76736.116.75420.191.49814
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca pârât
2
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-05-23943/93/2024*Tribunalul Ilfovreconstituire vechime TR 10.06.2024-transpus din Secţia a I-a civilăFondPârât
2024-03-06571/93/2024Tribunalul Ilfovacţiune în constatare tr. 06.05.2024FondPârât
2022-11-183625/93/2019Curtea De Apel BucurestiexpropriereApelApelant Reclamant
2019-12-063625/93/2019Tribunalul Ilfovexpropriere DESPAGUBIRI-dosarul a fost repartizat ciclic la Completul F29 civil FondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

22 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGROINDUSTRIALA PANTELIMON SA5495318în funcțiune
DARIUS MOTORS SRL12763340în funcțiune
IRMEX SA2267978în funcțiune
MADADI HOLDING S.R.L.50815647în funcțiune
MASTER SA464825în funcțiune
PALLADY PROPERTY AND ESTATE S.R.L.54624674în funcțiune
PROD-SERVICE-AUTO SA4888297în funcțiune
RADACINI AUTO MOTOR SRL6104469în funcțiune
RADACINI AUTO TRADING SRL11147792în funcțiune
RADACINI DIESEL CENTER SRL18421606în funcțiune
RADACINI EQUIPMENT SRL18690540în funcțiune
RADACINI ESTATE S.R.L.22896840în funcțiune
RADACINI ESTATE S.R.L.50883951în funcțiune
RADACINI INVESTMENT S.R.L.50884132în funcțiune
RADACINI MOTORS BRASOV SRL18853051în funcțiune
RADACINI MOTORS SRL17083558în funcțiune
RADACINI SERVICE TRUCK SRL18421592radiată
RADACINI SRL1598078în funcțiune
RETAIL DEVELOPMENT S.R.L.21588303în funcțiune
ROMSUINTEST PERIS SA2789955în procedură
SAMA SERVICE GRUP SRL366819în funcțiune
UTREC RETAIL S.R.L.50816030în funcțiune

Firma are 6 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

17

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 17 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
UTREC SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →