identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

IVASCU DRIVE S.R.L.

CAEN 8553 — Școli de conducere (pilotaj)
CUI 47974863J2023000407013Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026RO e-FacturaActivăȘcoală auto autorizată ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
292mii lei
▲ 11,1% vs. 2024
Profit net · 2025
36mii lei
▼ 13,5% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IVASCU DRIVE S.R.L. (CUI 47974863, nr. J2023000407013) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 2023. Activitatea principală: școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 292 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, IVASCU DRIVE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 292.400 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 11,1%. Rezultatul net a fost un profit de 35.931 lei. Datoriile totale au scăzut cu 9,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
47974863
Nr. Reg. Comerțului
J2023000407013 · EUID ROONRC.J2023000407013
Cod CAEN
8553 — Școli de conducere (pilotaj)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-04-10 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Alba Iulia
Adresă
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. PETROŞANI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 m500 mN12345678
  1. LIGHT CAPTURE S.R.L. · 14 m · CAEN 7420
  2. PROXIMUS STORE S.R.L. · 84 m · CAEN 4791
  3. LAURA CONSTRUCT SRL · 143 m · CAEN 4120 · +2 firme la aceeași adresă
  4. DP MONTAJE S.R.L. · 167 m · CAEN 4322
  5. MUNTEAN COMPANY SRL · 215 m · CAEN 7112
  6. NOI CONVERTORI S.R.L. · 218 m · CAEN 1623
  7. BOB TEHNOCONSULT SRL · 253 m · CAEN 7112
  8. CONSTRUIM CASA TA S.R.L. · 482 m · CAEN 4120

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025292 mii lei▲ 11,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
73 mii146 mii219 mii292 mii2023 · cifră de afaceri: 160.350 lei2023 · profit net: 12.324 lei20232024 · cifră de afaceri: 263.151 lei2024 · profit net: 41.530 lei20242025 · cifră de afaceri: 292.400 lei292 mii2025 · profit net: 35.931 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
63 mii lei▼ 9,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 8553 · 1.535 firme · mai sus decât 59% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Alba · mai sus decât 57% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
12,3% marjă · mai sus decât 77% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
12,3%
Creștere CA an/an
+11,1%
CA / salariat
73.100 lei
Datorii / active
41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39,9%
Grad de îndatorare
41%
Angajați, în timp
3 → 4 (2023–2025, +33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025292.400+11,1%35.931−13,5%12,3%62.707152.69289.9854
2024263.151+64,1%41.530+237%15,8%69.499123.55354.0544
2023160.35012.3247,7%41.97154.49512.5243

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
școală de conducători auto autorizată ARR
ALBA IULIA, STR.REPUBLICII NR.33A
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MAXKEBAB SRL26436543radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 14,73 mil lei, 8 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Școli de conducere (pilotaj) · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre IVASCU DRIVE S.R.L.

Este IVASCU DRIVE S.R.L. o firmă activă?

Da. IVASCU DRIVE S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este IVASCU DRIVE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, IVASCU DRIVE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are IVASCU DRIVE S.R.L.?

În 2025, IVASCU DRIVE S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 292.400 lei, în creștere cu 11,1% față de 2024, și un profit net de 35.931 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are IVASCU DRIVE S.R.L.?

În 2025, IVASCU DRIVE S.R.L. a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este IVASCU DRIVE S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IVASCU DRIVE S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are IVASCU DRIVE S.R.L. datorii la ANAF?

IVASCU DRIVE S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul IVASCU DRIVE S.R.L.?

Sediul social declarat al IVASCU DRIVE S.R.L. este în JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. PETROŞANI.

Ce activitate are IVASCU DRIVE S.R.L.?

Activitatea principală declarată a IVASCU DRIVE S.R.L. este „Școli de conducere (pilotaj)” (cod CAEN 8553).

Când a fost înființată IVASCU DRIVE S.R.L.?

IVASCU DRIVE S.R.L. a fost înregistrată pe 10.04.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2023000407013.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IVASCU DRIVE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala