identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

PGI SOLUTIONS S.R.L.

CAEN 8211 — Activități combinate de secretariat
CUI 48121716J40/8521/2023Neplătitor TVAVerificat ANAF 30.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
236mii lei
▼ 17,2% vs. 2024
Profit net · 2025
67mii lei
▼ 20,6% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PGI SOLUTIONS S.R.L. (CUI 48121716, nr. J40/8521/2023) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2023. Activitatea principală: activități combinate de secretariat (CAEN 8211). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 236 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, PGI SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 236.441 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 17,2%. Rezultatul net a fost un profit de 66.648 lei. Datoriile totale au crescut cu 12,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48121716
Nr. Reg. Comerțului
J40/8521/2023 · EUID ROONRC.J40/8521/2023
Cod CAEN
8211 — Activități combinate de secretariat
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 8210. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-05-08 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, SPL. INDEPENDENŢEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1167 firme.

100 mN123
  1. CENTRUL DE CERCETARE PENTRU MATERIALE MACROMOLECULARE SI MEMBRANE SA · 79 m · CAEN 7210
  2. ELECTROCENTRALE BUCURESTI SA · 155 m · CAEN 3511
  3. EXPRESS TRANSPORT TOUR D.A.D. SRL · 181 m · CAEN 4932 · +37 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025236 mii lei▼ 17,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
71 mii143 mii214 mii286 mii2023 · cifră de afaceri: 150.500 lei2023 · profit net: 79.878 lei20232024 · cifră de afaceri: 285.611 lei2024 · profit net: 83.923 lei20242025 · cifră de afaceri: 236.441 lei236 mii2025 · profit net: 66.648 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
37 mii lei▲ 12,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 8211 · 433 firme · mai sus decât 69% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 46% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
28,2% marjă · mai sus decât 46% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
28,2%
Creștere CA an/an
-17,2%
CA / salariat
236.441 lei
Datorii / active
25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
61,5%
Grad de îndatorare
25%
Angajați, în timp
1 → 1 (2023–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025236.441−17,2%66.648−20,6%28,2%37.067145.416108.3491
2024285.611+89,8%83.923+5,1%29,4%32.824143.925111.1011
2023150.50079.87853,1%10.10890.18680.0781

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
OPTIMA PGI DEVELOPMENT S.R.L.31012250în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 269 mii lei, 2 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități combinate de secretariat · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre PGI SOLUTIONS S.R.L.

Este PGI SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da. PGI SOLUTIONS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este PGI SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PGI SOLUTIONS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 30.10.2026).

Ce cifră de afaceri are PGI SOLUTIONS S.R.L.?

În 2025, PGI SOLUTIONS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 236.441 lei, în scădere cu 17,2% față de 2024, și un profit net de 66.648 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PGI SOLUTIONS S.R.L.?

În 2025, PGI SOLUTIONS S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este PGI SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PGI SOLUTIONS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are PGI SOLUTIONS S.R.L. datorii la ANAF?

PGI SOLUTIONS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PGI SOLUTIONS S.R.L.?

Sediul social declarat al PGI SOLUTIONS S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, SPL. INDEPENDENŢEI.

Ce activitate are PGI SOLUTIONS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a PGI SOLUTIONS S.R.L. este „Activități combinate de secretariat” (cod CAEN 8211).

Când a fost înființată PGI SOLUTIONS S.R.L.?

PGI SOLUTIONS S.R.L. a fost înregistrată pe 08.05.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/8521/2023.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PGI SOLUTIONS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala