identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

MUNTENIA CLAIMS S.R.L.

CAEN 6621 — Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
CUI 48286226J40/10484/2023Plătitor TVA din 2024TVA la încasareActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20232025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
465mii lei
▲ 17,7% vs. 2024
Profit net · 2025
286mii lei
▲ 20,8% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
3ani
din 2023
În anul 2025, MUNTENIA CLAIMS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 465.000 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 17,7%. Rezultatul net a fost un profit de 285.988 lei. Datoriile totale au scăzut cu 63,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48286226
Nr. Reg. Comerțului
J40/10484/2023 · EUID ROONRC.J40/10484/2023
Cod CAEN
6621 — Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-06-08 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. FUNDENI, NR.5, BL.D22, SC.1, ET.5, AP.32
Cod poștal
22312

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2025)
465.000 lei
▲ 17,7%
Profit net
285.988 lei
▲ 20,8%
Datorii
79.902 lei
▼ 63,1%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 175.000 lei2024: 395.000 lei2025: 465.000 lei465 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 112.923 lei2024: 236.678 lei2025: 285.988 lei286 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
61,5%
Creștere CA an/an
+17,7%
CA / salariat
465.000 lei
Datorii / active
22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025465.000 lei285.988 lei79.902 lei364.430 lei286.228 lei1
2024395.000 lei236.678 lei216.418 lei451.394 lei236.918 lei1
2023175.000 lei112.923 lei100.332 lei212.212 lei113.123 lei1

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor · Municipiul București

ND
NOVA DESPAGUBIRI GRUP S.R.L.
CUI 55061749 · Sector 2 Mun. Bucureşti
AA
ARV AUTO EXPERT S.R.L.
CUI 53219517 · Sector 2 Mun. Bucureşti
EC
EFE CLAIMS EXPERT S.R.L.
CUI 50903676 · Sector 2 Mun. Bucureşti
DD
DESPĂGUBIRI DE TOP S.R.L.
CUI 50092922 · Sector 2 Mun. Bucureşti
LG
LEXIA GRUP GENERAL S.R.L.
CUI 49312447 · Sector 2 Mun. Bucureşti
OI
ONE INTARO MGA S.R.L.
CUI 48573444 · Sector 2 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2023-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MUNTENIA CLAIMS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →