identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

HAUTE CULTURE PUBLISHING S.R.L.

CAEN 5814 — Activități de editare a revistelor și periodicelor
CUI 48407603J40/11989/2023Plătitor TVA din 2023Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20232025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
1,60mil lei
▼ 33,2% vs. 2024
Profit net · 2025
168mii lei
▼ 53,9% vs. 2024
Salariați
2
▼ 50,0% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
În anul 2025, HAUTE CULTURE PUBLISHING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.596.274 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 33,2%. Rezultatul net a fost un profit de 167.916 lei. Datoriile totale au scăzut cu 67,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48407603
Nr. Reg. Comerțului
J40/11989/2023 · EUID ROONRC.J40/11989/2023
Cod CAEN
5814 — Activități de editare a revistelor și periodicelor
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 5813. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-06-29 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ŞOS. GIURGIULUI, NR.58-70, PARTER, BL.C, SC.5, AP.145
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2025)
1.596.274 lei
▼ 33,2%
Profit net
167.916 lei
▼ 53,9%
Datorii
302.028 lei
▼ 67,2%
Salariați
2
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.900.863 lei2024: 2.389.975 lei2025: 1.596.274 lei1,60 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.659.364 lei2024: 364.602 lei2025: 167.916 lei168 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 42025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
10,5%
Creștere CA an/an
-33,2%
CA / salariat
798.137 lei
Datorii / active
64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.596.274 lei167.916 lei302.028 lei470.184 lei168.156 lei2
20242.389.975 lei364.602 lei921.523 lei1.286.365 lei364.842 lei4
20231.900.863 lei1.659.364 lei396.572 lei2.056.136 lei1.659.564 lei2

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-14.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
SPERANTA COM PROD PLUS SRL9356886radiată
SPERANTA COMPROD - IMPEX SRL386506radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de editare a revistelor și periodicelor · Municipiul București

TD
TELEGRAF DIGITAL MEDIA S.R.L.
CUI 46313839 · Sector 4 Mun. Bucureşti
SM
SHO MEDIA CONSULTING S.R.L.
CUI 43527897 · Sector 4 Mun. Bucureşti
MM
MICRO MEDIA PUBLISHING SRL
CUI 37775693 · Sector 4 Mun. Bucureşti
MM
MOTOR MAN MEDIA SRL
CUI 36857213 · Sector 4 Mun. Bucureşti
MH
MERCHANTS HUB SRL
CUI 35759411 · Sector 4 Mun. Bucureşti
SM
STOCK-MEAT S.R.L.
CUI 33038125 · Sector 4 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HAUTE CULTURE PUBLISHING S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →