identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

LMC CONT S.R.L.

CAEN 6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
CUI 48480132J22/2181/2023Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026ActivăMembru CECCAR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
153mii lei
▲ 36,3% vs. 2024
Profit net · 2025
109mii lei
▲ 27,9% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

LMC CONT S.R.L. (CUI 48480132, nr. J22/2181/2023) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Iași, județul Iași, înființată în 2023. Activitatea principală: activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 153 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, LMC CONT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 152.990 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 36,3%. Rezultatul net a fost un profit de 108.718 lei. Datoriile totale au crescut cu 183,3% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48480132
Nr. Reg. Comerțului
J22/2181/2023 · EUID ROONRC.J22/2181/2023
Cod CAEN
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-07-13 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. NICOLAE GANE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
700110
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN123456
  1. MAC PROFESSIONAL BUILDERS S.R.L. · 16 m · CAEN 4120
  2. MAGNUM CORPORATION A.M. S.R.L. · 36 m · CAEN 4511
  3. DAY BY DAY S.R.L. · 49 m · CAEN 4642 · +8 firme la aceeași adresă
  4. REGIA AUTONOMA DE DISTRIBUTIE A ENERGIEI TERMICE IASI RA · 50 m · CAEN 4032
  5. CRIORAL SRL · 54 m · CAEN 7022
  6. ACUM SRL · 68 m · CAEN 4711 · +26 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025153 mii lei▲ 36,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
38 mii76 mii115 mii153 mii2023 · cifră de afaceri: 37.770 lei2023 · profit net: 29.948 lei20232024 · cifră de afaceri: 112.270 lei2024 · profit net: 85.031 lei20242025 · cifră de afaceri: 152.990 lei153 mii2025 · profit net: 108.718 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
24 mii lei▲ 183,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 6920 · 12.383 firme · mai sus decât 33% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Iași · mai sus decât 37% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
71,1% marjă · mai sus decât 90% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
71,1%
Creștere CA an/an
+36,3%
Datorii / active
18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,4%
Grad de îndatorare
18%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025152.990+36,3%108.718+27,9%71,1%23.823133.240109.417—
2024112.270+197%85.031+184%75,7%8.40994.10585.696—
202337.77029.94879,3%22.26852.71630.448—

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Societate de expertiză contabilă (CECCAR)
filiala Iasi; autorizată 2023; viză 2026-03-17
18360valabil—Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați (CECCAR)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
LUCALILI SERV SRL29167687în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 173 mii lei. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2023-10-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre LMC CONT S.R.L.

Este LMC CONT S.R.L. o firmă activă?

Da. LMC CONT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este LMC CONT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LMC CONT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are LMC CONT S.R.L.?

În 2025, LMC CONT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 152.990 lei, în creștere cu 36,3% față de 2024, și un profit net de 108.718 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este LMC CONT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care LMC CONT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are LMC CONT S.R.L. datorii la ANAF?

LMC CONT S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul LMC CONT S.R.L.?

Sediul social declarat al LMC CONT S.R.L. este în JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. NICOLAE GANE.

Ce activitate are LMC CONT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a LMC CONT S.R.L. este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920).

Când a fost înființată LMC CONT S.R.L.?

LMC CONT S.R.L. a fost înregistrată pe 13.07.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J22/2181/2023.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LMC CONT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala