identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

SCL STANDAP S.R.L.

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 48717574J2023000848102Plătitor TVA din 2024Verificat ANAF 11.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
354mii lei
▼ 14,9% vs. 2024
Profit net · 2025
−23mii lei
▼ 204,0% vs. 2024
Salariați
1
▼ 50,0% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SCL STANDAP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 354.103 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 14,9%. Rezultatul net a fost o pierdere de 22.988 lei. Datoriile totale au scăzut cu 5,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (118.700 lei) depășesc activele totale (94.513 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-24.187 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-22.988 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48717574
Nr. Reg. Comerțului
J2023000848102 · EUID ROONRC.J2023000848102
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-09-01 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Pătârlagele
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Sat Chirleşti Orş. Nehoiu
Adresă
JUD. BUZĂU, SAT CHIRLEŞTI ORŞ. NEHOIU, STR. MORARILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
125102

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

3 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025354 mii lei▼ 14,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
104 mii208 mii312 mii416 mii2023 · cifră de afaceri: 96.528 lei2023 · profit net: 6.364 lei20232024 · cifră de afaceri: 416.145 lei2024 · profit net: -7.563 lei20242025 · cifră de afaceri: 354.103 lei354 mii2025 · profit net: -22.988 lei2025
Salariați
1▼ 50,0%
20232025
Datorii totale
119 mii lei▼ 5,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4711 · 32.428 firme · mai sus decât 54% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Buzău · mai sus decât 62% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-6,5% marjă · mai sus decât 22% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-6,5%
Creștere CA an/an
-14,9%
CA / salariat
354.103 lei
Datorii / active
126%
Grad de îndatorare
126%
Angajați, în timp
1 → 1 (2023–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025354.103−14,9%-22.988-6,5%118.70094.513-24.1871
2024416.145+331%-7.563−219%-1,8%124.978123.779-1.1992
202396.5286.3646,6%77.08883.4526.3641

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
7.964 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SCL STANDAP S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →