identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

STAR 6 INVEST S.R.L.

CAEN 4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CUI 4875408J40/24298/1993Plătitor TVA din 1993TVA la încasareVerificat ANAF 28.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
111mii lei
▼ 23,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−24mii lei
▼ 282,5% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
32ani
din 1993
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STAR 6 INVEST S.R.L. (CUI 4875408, nr. J40/24298/1993) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1993. Activitatea principală: comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 111 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, STAR 6 INVEST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 111.482 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 23,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 23.654 lei. Datoriile totale au crescut cu 20,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-23.654 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4875408
Nr. Reg. Comerțului
J40/24298/1993 · EUID ROONRC.J40/24298/1993
Cod CAEN
4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4712, 4791. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-11-11 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. STIRBEI VODA · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
10117
Contact declarat
44 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. SOCSA INTERNATIONAL SRL · 22 m · CAEN 4120
  2. EARTHFOOD SRL · 29 m · CAEN 4722
  3. EAST-WEST CONSULT S.R.L. · 32 m · CAEN 7414 · +4 firme la aceeași adresă
  4. MIRING CONCEPT S.R.L. · 37 m · CAEN 4778
  5. NERVERA MEDIA SRL-D · 38 m · CAEN 6312
  6. CARPATI PROIECT SRL · 46 m · CAEN 7111 · +1 firme la aceeași adresă
  7. SM ANTREPRIZA INSTALAŢII SRL · 47 m · CAEN 4322
  8. SAMYROAD ROMANIA MARKETING S.R.L. · 48 m · CAEN 7311

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025111 mii lei▼ 23,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
64 mii129 mii193 mii257 mii2023 · cifră de afaceri: 257.054 lei2023 · profit net: 34.363 lei20232024 · cifră de afaceri: 146.149 lei2024 · profit net: 12.962 lei20242025 · cifră de afaceri: 111.482 lei111 mii2025 · profit net: -23.654 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
3.759 lei▲ 20,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4719 · 2.743 firme · mai sus decât 43% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 30% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-21,2% marjă · mai sus decât 22% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-21,2%
Creștere CA an/an
-23,7%
CA / salariat
111.482 lei
Datorii / active
10%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-69,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+0,4%/an
Grad de îndatorare
10%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025111.482−23,7%-23.654−282%-21,2%3.75937.64233.8831
2024146.149−43,1%12.962−62,3%8,9%3.11160.64857.5371
2023257.05434.36313,4%4.14170.12965.9882
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
C & C CERASU SRL15948505radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 111 mii lei, 1 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre STAR 6 INVEST S.R.L.

Este STAR 6 INVEST S.R.L. o firmă activă?

Da. STAR 6 INVEST S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este STAR 6 INVEST S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, STAR 6 INVEST S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.12.1993 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO4875408.

Ce cifră de afaceri are STAR 6 INVEST S.R.L.?

În 2025, STAR 6 INVEST S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 111.482 lei, în scădere cu 23,7% față de 2024, și o pierdere netă de 23.654 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STAR 6 INVEST S.R.L.?

În 2025, STAR 6 INVEST S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este STAR 6 INVEST S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STAR 6 INVEST S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are STAR 6 INVEST S.R.L. datorii la ANAF?

STAR 6 INVEST S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STAR 6 INVEST S.R.L.?

Sediul social declarat al STAR 6 INVEST S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. STIRBEI VODA.

Ce activitate are STAR 6 INVEST S.R.L.?

Activitatea principală declarată a STAR 6 INVEST S.R.L. este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4719).

Când a fost înființată STAR 6 INVEST S.R.L.?

STAR 6 INVEST S.R.L. a fost înregistrată pe 11.11.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/24298/1993.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STAR 6 INVEST S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala