identitate. Intră în cont Pro
2 ANI PE PIAȚĂ

GENTLE CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 49103556J2023021409401Plătitor TVA din 2024Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20232025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
268mii lei
▼ 89,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−751mii lei
▼ 149,4% vs. 2024
Salariați
2
▼ 71,4% vs. 2024
Vechime
2ani
din 2023
În anul 2025, GENTLE CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 267.546 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 89,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 751.213 lei. Datoriile totale au crescut cu 37,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (851.672 lei) depășesc activele totale (100.699 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-750.973 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-751.213 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
49103556
Nr. Reg. Comerțului
J2023021409401 · EUID ROONRC.J2023021409401
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-11-10 (2 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2025)
267.546 lei
▼ 89,7%
Profit net
-751.213 lei
▼ 149,4%
Datorii
851.672 lei
▲ 37,6%
Salariați
2
▼ -5
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 218.334 lei2024: 2.598.567 lei2025: 267.546 lei268 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 206.523 lei2024: 1.520.154 lei2025: -751.213 lei−751 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 72025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-280,8%
Creștere CA an/an
-89,7%
CA / salariat
133.773 lei
Datorii / active
846%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025267.546 lei-751.213 lei851.672 lei100.699 lei-750.973 lei2
20242.598.567 lei1.520.154 lei618.945 lei2.139.299 lei1.520.354 lei7
2023218.334 lei206.523 lei19.650 lei226.373 lei206.723 lei1

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-04.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
GENTLE CONSTRUCT EXPERT S.R.L.51196018în funcțiune
GENTLE PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.54919497în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

CP
CLAU PROFIL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55518221 · Sector 4 Mun. Bucureşti
DB
D&D BUILDING CREW S.R.L.
CUI 55486936 · Sector 4 Mun. Bucureşti
CC
CRAI CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55427107 · Sector 4 Mun. Bucureşti
AS
ANB STRUCTURE CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55408598 · Sector 4 Mun. Bucureşti
MZ
MEGA ZONE CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55405257 · Sector 4 Mun. Bucureşti
ED
ERYCEL DEVELOP CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55367587 · Sector 4 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GENTLE CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →