identitate. Intră în cont Pro
2 ANI PE PIAȚĂ

AMT MACHINING S.R.L.

CAEN 2562 — Operațiuni de mecanică generală
CUI 49130690J22/3640/2023Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026RO e-FacturaÎn insolvențăActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2024
881mii €
▲ 1.166,2% vs. 2023
Profit net · 2024
130mii €
▲ 135,3% vs. 2023
Salariați
4
Vechime
2ani
din 2023
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · stadiu: Apel · dosar 1327/99/2026/a1 · 30.06.2026
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt

AMT MACHINING S.R.L. (CUI 49130690, nr. J22/3640/2023) este o societate cu răspundere limitată (SRL) în insolvență din Iași, județul Iași, înființată în 2023. Activitatea principală: operațiuni de mecanică generală (CAEN 2562). Nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 4,38 mil lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2024, AMT MACHINING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.383.411 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 1.173,4%. Rezultatul net a fost un profit de 648.433 lei. Datoriile totale au crescut cu 560,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 1.218.687 lei (Faliment).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
49130690
Nr. Reg. Comerțului
J22/3640/2023 · EUID ROONRC.J22/3640/2023
Cod CAEN
2562 — Operațiuni de mecanică generală
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-11-16 (2 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, CAL. CHIŞINĂULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
700177
Contact declarat
567 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 120 firme.

100 m250 mN12345678
  1. NOSTILEM SRL · 23 m · CAEN 4662
  2. HHO AUTO SERVICE S.R.L. · 165 m · CAEN 9531 · +21 firme la aceeași adresă
  3. ATELIERUL CU FIER FORJAT SIA S.R.L. · 266 m · CAEN 2511 · +1 firme la aceeași adresă
  4. ELITE TUNING SERVICE SRL · 273 m · CAEN 9531
  5. MOTEXCO SRL · 289 m · CAEN 1421 · +5 firme la aceeași adresă
  6. AUTOPRO REFINISH SRL · 298 m · CAEN 9531 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ESPRESSO PERFETTO S.R.L. · 308 m · CAEN 4711
  8. FIX COMPANY SRL · 325 m · CAEN 4791 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

2 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2024881 mii €▲ 1.166,2% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
220 mii441 mii661 mii881 mii2023 · cifră de afaceri: 69.593 €2023 · profit net: 55.397 €20232024 · cifră de afaceri: 881.158 €881 mii2024 · profit net: 130.349 €2024
Salariați
4
20232024
Datorii totale
309 mii €▲ 556,4%
20232024

Indicatori 2024

Marjă netă
14,8%
Creștere CA an/an
+1.166,2%
CA / salariat
220.290 €
Datorii / active
80%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
171,1%

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024881.158+999%130.349+135%14,8%309.261385.43976.1784
202369.59355.39779,6%47.111102.54955.4370

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2024: 1 € = 4,9746 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2024). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca debitor
5
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-301327/99/2026/a1Curtea De Apel Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăApelApelant Debitor
2026-06-261327/99/2026/a1Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată apel împotriva încheierFondDebitor
2026-03-061327/99/2026Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondDebitor
2025-12-046276/99/2025Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondDebitor
2025-03-178131/245/2025Judecătoria Iasiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
NOMAX S.R.L.52425020în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 5,46 mil lei, 5 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Operațiuni de mecanică generală · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-14Statut TVAPlătitor TVANeplătitor TVA

Întrebări despre AMT MACHINING S.R.L.

Este AMT MACHINING S.R.L. o firmă activă?

AMT MACHINING S.R.L. este înregistrată la ANAF, dar se află în procedură de insolvență (vezi mai jos).

Este AMT MACHINING S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, AMT MACHINING S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are AMT MACHINING S.R.L.?

În 2024, AMT MACHINING S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 4.383.411 lei, în creștere cu 1.173,4% față de 2023, și un profit net de 648.433 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are AMT MACHINING S.R.L.?

În 2024, AMT MACHINING S.R.L. a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este AMT MACHINING S.R.L. în insolvență?

Da. Pe portalul instanțelor (portal.just.ro) există un dosar de insolvență în care AMT MACHINING S.R.L. este debitoare, nr. 1327/99/2026/a1, din 30.06.2026, stadiul: apel.

Are AMT MACHINING S.R.L. procese în instanță?

Da, AMT MACHINING S.R.L. apare în 5 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are AMT MACHINING S.R.L. datorii la ANAF?

AMT MACHINING S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 1.218.687 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul AMT MACHINING S.R.L.?

Sediul social declarat al AMT MACHINING S.R.L. este în JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, CAL. CHIŞINĂULUI.

Ce activitate are AMT MACHINING S.R.L.?

Activitatea principală declarată a AMT MACHINING S.R.L. este „Operațiuni de mecanică generală” (cod CAEN 2562).

Când a fost înființată AMT MACHINING S.R.L.?

AMT MACHINING S.R.L. a fost înregistrată pe 16.11.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J22/3640/2023.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
AMT  MACHINING S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala