identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

INCOM-VRANCO SA

CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
CUI 5019225J1996000452392Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 15.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
36,22mil lei
▼ 2,3% vs. 2024
Profit net · 2025
350mii lei
▼ 45,0% vs. 2024
Salariați
417
▲ 2,0% vs. 2024
Vechime
32ani
din 1993
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, INCOM-VRANCO SA a raportat o cifră de afaceri de 36.215.489 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,3%. Rezultatul net a fost un profit de 350.069 lei. Datoriile totale au crescut cu 24,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 417.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5019225
Nr. Reg. Comerțului
J1996000452392 · EUID ROONRC.J1996000452392
Cod CAEN
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1993-12-23 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vrancea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
VRANCEA
Localitate
Mun. Focşani
Adresă
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. CUZA VODĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. YLARITRIF SRL · 134 m · CAEN 4100
  2. LIANAFARM SRL · 134 m · CAEN 4773 · +4 firme la aceeași adresă
  3. BOGDAN PREST SRL · 138 m · CAEN 5630 · +2 firme la aceeași adresă
  4. PACIFIC SRL · 139 m · CAEN 5621
  5. TRIPLU A BEAUTY S.R.L. · 142 m · CAEN 9622
  6. VALARMIN SRL · 145 m · CAEN 6820
  7. CONTARHION 2004 SRL · 163 m · CAEN 6920
  8. MAGIO DESIGN STUDIO S.R.L. · 164 m · CAEN 8210 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202536,22 mil lei▼ 2,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
10,74 mil21,47 mil32,21 mil42,94 mil2023 · cifră de afaceri: 42.942.352 lei2023 · profit net: 213.278 lei20232024 · cifră de afaceri: 37.050.662 lei2024 · profit net: 635.922 lei20242025 · cifră de afaceri: 36.215.489 lei36,22 mil2025 · profit net: 350.069 lei2025
Salariați
417▲ 2,0%
20232025
Datorii totale
4,32 mil lei▲ 24,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1421 · 1.641 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Vrancea · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,0% marjă · mai sus decât 45% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,0%
Creștere CA an/an
-2,3%
CA / salariat
86.848 lei
Datorii / active
18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+0,4%/an
Grad de îndatorare
18%
Angajați, în timp
557 → 417 (2021–2025, -25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202536.215.489−2,3%350.069−45,0%1,0%4.315.76324.384.36120.117.907417
202437.050.662−13,7%635.922+198%1,7%3.475.03023.197.54419.767.839409
202342.942.352213.2780,5%3.303.66122.532.47319.275.372451
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
INCOM VRANCO SA, FOCSANI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

INCOM VRANCO OSIM 2006

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-1014441/231/2026Judecătoria Focsaniconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată
2025-03-21412/91/2025Tribunalul Vranceacontestaţie decizie de sancţionareFondPârât
2023-09-1415456/231/2023Judecătoria Focsanivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
EURO CONF INDUSTRIAL SA6703603radiată
INTEHNO SERCONSULT SRL29565305în funcțiune
MIKI ABCOM SRL31016864radiată
ROMIT IMPORT EXPORT SRL1596395radiată
TESSILCONTROL SRL1596387în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 8 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 4 active, cifră de afaceri cumulată 54,81 mil lei, 418 salariați, 5 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · Vrancea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INCOM-VRANCO SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →