identitate. Intră în cont Pro
2 ANI PE PIAȚĂ

TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 50447855J2024016773006Plătitor TVA din 2024Verificat ANAF 04.11.2026ActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2025
142mii lei
▲ 242,0% vs. 2024
Profit net · 2025
7.037lei
▲ 204,0% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
2ani
din 2024
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50447855, nr. J2024016773006) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2024. Activitatea principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 142 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 141.606 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 242,0%. Rezultatul net a fost un profit de 7.037 lei. Datoriile totale au scăzut cu 11,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
50447855
Nr. Reg. Comerțului
J2024016773006 · EUID ROONRC.J2024016773006
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2024-08-20 (2 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. METEOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400492

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. GHIROM CONSULTING S.R.L. · 18 m · CAEN 4613 · +4 firme la aceeași adresă
  2. MASANAS IMPEX S.R.L. · 37 m · CAEN 4120 · +7 firme la aceeași adresă
  3. BZ LUXURY CONSTRUCT S.R.L.-D. · 40 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  4. LUDREM SRL · 40 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  5. VILA METEOR SRL · 41 m · CAEN 5510
  6. SQUASHTECH S.R.L. · 46 m · CAEN 9311 · +1 firme la aceeași adresă
  7. RADIOLOGIE TRANSILVANIA SRL · 59 m · CAEN 8622 · +1 firme la aceeași adresă
  8. LOTUS SMART RESIDENCE S.R.L. · 69 m · CAEN 6820

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

2 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025142 mii lei▲ 242,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
35 mii71 mii106 mii142 mii2024 · cifră de afaceri: 41.404 lei2024 · profit net: -6.764 lei20242025 · cifră de afaceri: 141.606 lei142 mii2025 · profit net: 7.037 lei2025
Salariați
1
20242025
Datorii totale
22 mii lei▼ 11,3%
20242025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4941 · 34.824 firme · mai sus decât 24% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Cluj · mai sus decât 40% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,0% marjă · mai sus decât 54% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,0%
Creștere CA an/an
+242,0%
CA / salariat
141.606 lei
Datorii / active
98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.487,7%
Grad de îndatorare
98%
Angajați, în timp
1 → 1 (2024–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025141.606+242%7.0375,0%22.15922.6324731
202441.404-6.764-16,3%24.98518.421-6.5641

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2024–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
TRANSPORT ASA CONSTRUCT SRL, CLUJ NAPOCA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
DAMIAN CLEANING SERVICES S.R.L.44400114în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 5,57 mil lei, 56 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L.

Este TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da. TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 20.08.2024 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO50447855.

Ce cifră de afaceri are TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 141.606 lei, în creștere cu 242,0% față de 2024, și un profit net de 7.037 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. datorii la ANAF?

TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social declarat al TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. METEOR.

Ce activitate are TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941).

Când a fost înființată TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L.?

TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată pe 20.08.2024, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2024016773006.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TRANSPORT ASA CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala