identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

SARMASANCA TRANS SRL

CAEN 5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CUI 5122190J26/2043/1993Plătitor TVA din 1996RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
4,06mil lei
▼ 14,2% vs. 2024
Profit net · 2025
115mii lei
▼ 39,3% vs. 2024
Salariați
34
▼ 12,8% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2024
În anul 2025, SARMASANCA TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.062.539 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 14,2%. Rezultatul net a fost un profit de 114.776 lei. Datoriile totale au scăzut cu 55,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 34.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5122190
Nr. Reg. Comerțului
J26/2043/1993 · EUID ROONRC.J26/2043/1993
Cod CAEN
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-01-25 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, B-DUL 1 DECEMBRIE 1918, NR.297
Cod poștal
540510

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-07 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
4.062.539 lei
▼ 14,2%
Profit net
114.776 lei
▼ 39,3%
Datorii
1.968.739 lei
▼ 55,1%
Salariați
34
▼ -5
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 4.535.945 lei2024: 4.735.418 lei2025: 4.062.539 lei4,06 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 186.082 lei2024: 189.239 lei2025: 114.776 lei115 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 342024: 392025: 343420232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
2,8%
Creștere CA an/an
-14,2%
CA / salariat
119.486 lei
Datorii / active
51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025909.965 $25.709 $440.976 $869.888 $430.409 $34
20241.029.998 $41.161 $952.969 $1.344.331 $392.912 $39
2023991.290 $40.667 $874.053 $1.333.990 $461.747 $34
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-07.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
3.678 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
CONTRANSCOM MY FAMILLY RESIDENCE SRL33522957în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Hoteluri și alte facilități de cazare similare · Mureș

BB
BIC BUHA S.R.L.
CUI 52984880 · Mun. Târgu Mureş
TR
TWO ROCKS MANAGEMENT S.R.L.
CUI 52739686 · Mun. Târgu Mureş
CS
CHALET SOVATA S.R.L.
CUI 50468157 · Mun. Târgu Mureş
OS
OBOR SOLUTIONS S.R.L.
CUI 49625657 · Mun. Târgu Mureş
SC
SIESTA CENTER S.R.L.
CUI 48356216 · Mun. Târgu Mureş
CI
CC IMOB EXPERT S.R.L.
CUI 47495585 · Mun. Târgu Mureş

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SARMASANCA TRANS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →