identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

PROSPERO COM SRL

CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CUI 5153250J1994000134106Plătitor TVA din 2002Verificat ANAF 11.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
125mii lei
▼ 39,8% vs. 2024
Profit net · 2025
−1.178lei
▲ 99,0% vs. 2024
Salariați
1
▼ 50,0% vs. 2024
Contracte publice
24
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PROSPERO COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 125.237 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 39,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 1.178 lei. Datoriile totale au scăzut cu 7,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (363.289 lei) depășesc activele totale (348.556 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-14.733 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-1.178 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5153250
Nr. Reg. Comerțului
J1994000134106 · EUID ROONRC.J1994000134106
Cod CAEN
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-02-02 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Sat Ulmeni Com. Ulmeni
Adresă
JUD. BUZĂU, SAT ULMENI COM. ULMENI, STR. PRINCIPALĂ · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
127645

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. BOGDAN BUDULUȘ CONSTRUCT BGB S.R.L. · 123 m · CAEN 4120
  2. ABDAS TORR S.R.L. · 220 m · CAEN 7722
  3. DARDEN WATCHPARTS S.R.L. · 500 m · CAEN 4777
  4. ANGIEVA PIZZA & GRILL S.R.L. · 505 m · CAEN 5610
  5. BIADEL EVO TRANSPORT S.R.L. · 512 m · CAEN 4941
  6. MEC AGRIFERM SRL · 525 m · CAEN 111
  7. RISE ACTIV CONSTRUCTION S.R.L. · 536 m · CAEN 4324
  8. GTC ULM IMOB S.R.L. · 605 m · CAEN 6831 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025125 mii lei▼ 39,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
111 mii222 mii334 mii445 mii2023 · cifră de afaceri: 444.987 lei2023 · profit net: 12.415 lei20232024 · cifră de afaceri: 208.023 lei2024 · profit net: -115.248 lei20242025 · cifră de afaceri: 125.237 lei125 mii2025 · profit net: -1.178 lei2025
Salariați
1▼ 50,0%
20232025
Datorii totale
363 mii lei▼ 7,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4712 · 10.998 firme · mai sus decât 38% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Buzău · mai sus decât 37% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-0,9% marjă · mai sus decât 35% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-0,9%
Creștere CA an/an
-39,8%
CA / salariat
125.237 lei
Datorii / active
104%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-12,7%/an
Grad de îndatorare
104%
Angajați, în timp
4 → 1 (2021–2025, -75%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025125.237−39,8%-1.178-0,9%363.289348.556-14.7331
2024208.023−53,3%-115.248−999%-55,4%393.483379.928-13.5552
2023444.98712.4152,8%366.329468.022101.6932
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Contracte publice (SEAP)

24

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
23
Valoare totală
97.091 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
960 lei
Ultimul an
2018

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-09-091699/114/2022Curtea De Apel Ploiestianulare act administrativRecursRecurent Reclamant
2022-07-121699/114/2022Tribunalul Buzauanulare act administrativFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PROSPERO COM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →