identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM

CAEN 1721 — Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
CUI 558C2005000027407Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 03.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,45mil lei
▼ 10,3% vs. 2024
Profit net · 2025
887mii lei
▼ 22,0% vs. 2024
Salariați
22
▼ 8,3% vs. 2024
Contracte publice
69
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM (CUI 558, nr. C2005000027407) este o cooperativă activă din București, înființată în 1992. Activitatea principală: fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton (CAEN 1721). Este plătitoare de TVA din 1998. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,45 mil lei și 22 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM a raportat o cifră de afaceri de 5.448.727 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 10,3%. Rezultatul net a fost un profit de 886.922 lei. Datoriile totale au scăzut cu 5,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 22.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
558
Nr. Reg. Comerțului
C2005000027407 · EUID ROONRC.C2005000027407
Cod CAEN
1721 — Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Data înregistrării
1992-12-10 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.cooperatista-cooperative mestesugaresti

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR VALEA LUNGĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 12 firme.

100 mN12345678
  1. GEVE COM SRL · 54 m · CAEN 4690
  2. ECHIPAMENTE ELECTRONICE SI SISTEME-EES SRL · 59 m · CAEN 7210 · +1 firme la aceeași adresă
  3. HERBARIUM PLUS SRL · 69 m · CAEN 6820
  4. SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA APLICATA · 80 m · CAEN 6820 · +3 firme la aceeași adresă
  5. SYSTEMS CONSULTING D&S SRL · 102 m · CAEN 6201
  6. FABDENTALL S.R.L. · 109 m · CAEN 8623 · +3 firme la aceeași adresă
  7. VENUS DSH IMPORT EXPORT SRL · 130 m · CAEN 4690
  8. AMY EMPOWER S.R.L. · 130 m · CAEN 5611 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20255,45 mil lei▼ 10,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,52 mil3,04 mil4,56 mil6,08 mil2023 · cifră de afaceri: 5.425.273 lei2023 · profit net: 1.313.421 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.075.239 lei2024 · profit net: 1.136.570 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.448.727 lei5,45 mil2025 · profit net: 886.922 lei2025
Salariați
22▼ 8,3%
20232025
Datorii totale
474 mii lei▼ 5,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 1721 · 453 firme · mai sus decât 81% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
16,3% marjă · mai sus decât 80% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
16,3%
Creștere CA an/an
-10,3%
CA / salariat
247.669 lei
Datorii / active
21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,3%/an
Lichiditate curentă
3,98
Grad de îndatorare
21%
Scor Z-Altman
7,93 (zonă sigură)
Angajați, în timp
25 → 22 (2021–2025, -12%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.448.727−10,3%886.922−22,0%16,3%474.2452.262.9251.795.44322
20246.075.239+12,0%1.136.570−13,5%18,7%502.3262.695.6232.190.31224
20235.425.2731.313.42124,2%379.4682.451.5202.058.18725
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Contracte publice (SEAP)

69

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
5
Valoare totală
24.130 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
64
Valoare totală
253.668 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

7
Dosare în care firma apare ca parte
7
Ca creditor
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-12-1122546/300/2016Tribunalul BucurestipretenţiiApelIntimat
2023-10-1817951/3/2021/a14Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar cu priFondCreditor
2023-07-2028016/3/2012Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăRecursIntimat Creditor
2023-04-2717951/3/2021/a11Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar admiteFondCreditor
2023-02-2417951/3/2021/a10Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.maFondCreditor
2022-10-262836/97/2022Tribunalul Hunedoaracererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2021-06-1817951/3/2021Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) Cerere de înlocuire a FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
IDEAL SYSTEM SRL21068874în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 5,45 mil lei, 22 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM

Este SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM o firmă activă?

Da. SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM plătitoare de TVA?

Da, SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.1998 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO558.

Ce cifră de afaceri are SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM?

În 2025, SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM a avut o cifră de afaceri de 5.448.727 lei, în scădere cu 10,3% față de 2024, și un profit net de 886.922 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM?

În 2025, SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM a raportat un număr mediu de 22 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM procese în instanță?

Da, SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM apare în 7 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM datorii la ANAF?

SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM?

Sediul social declarat al SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR VALEA LUNGĂ.

Ce activitate are SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM?

Activitatea principală declarată a SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM este „Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton” (cod CAEN 1721).

Când a fost înființată SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM?

SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM a fost înregistrată pe 10.12.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului C2005000027407.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SOCIETATEA COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CARTONAJUL SCM — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala