identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

VOLTA PROD SRL

CAEN 3319 — Repararea altor echipamente
CUI 5659151J1994008577408Neplătitor TVAVerificat ANAF 31.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
164mii lei
▲ 6,7% vs. 2024
Profit net · 2025
11mii lei
▲ 122,3% vs. 2024
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2024
Vechime
32ani
din 1994
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VOLTA PROD SRL (CUI 5659151, nr. J1994008577408) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1994. Activitatea principală: repararea altor echipamente (CAEN 3319). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 164 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, VOLTA PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 163.871 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 6,7%. Rezultatul net a fost un profit de 10.657 lei. Datoriile totale au scăzut cu 16,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5659151
Nr. Reg. Comerțului
J1994008577408 · EUID ROONRC.J1994008577408
Cod CAEN
3319 — Repararea altor echipamente
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-05-19 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR VLAICU VODĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
31241

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 44 firme.

100 mN123
  1. COMPLEMENTARY FOR CONSTRUCTION AND GENERAL TRADING SRL · 38 m · CAEN 4120 · +15 firme la aceeași adresă
  2. I-COM.RO SERVICII INTERNET SRL · 50 m · CAEN 6290 · +15 firme la aceeași adresă
  3. OANA CONFECS METAL SRL · 64 m · CAEN 4711 · +7 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025164 mii lei▲ 6,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
41 mii83 mii124 mii165 mii2023 · cifră de afaceri: 165.309 lei2023 · profit net: -14.683 lei20232024 · cifră de afaceri: 153.575 lei2024 · profit net: -47.734 lei20242025 · cifră de afaceri: 163.871 lei164 mii2025 · profit net: 10.657 lei2025
Salariați
2▼ 33,3%
20232025
Datorii totale
102 mii lei▼ 16,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 3319 · 127 firme · mai sus decât 36% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 37% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
6,5% marjă · mai sus decât 33% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,5%
Creștere CA an/an
+6,7%
CA / salariat
81.936 lei
Datorii / active
84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
53,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-5,2%/an
Grad de îndatorare
84%
Angajați, în timp
4 → 2 (2021–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025163.871+6,7%10.6576,5%101.915121.82119.9062
2024153.575−7,1%-47.734-31,1%122.616131.8659.2493
2023165.309-14.683-8,9%90.997144.48553.4883
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Repararea altor echipamente · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-10-23AdresăMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. VLAICU VODĂ, NR.7, BL.C8, SC.1, ET.1, AP.8MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR VLAICU VODĂ, NR.7, BIROUL NR. 1, BL.C8, SC.1, ET.1, AP.8

Întrebări despre VOLTA PROD SRL

Este VOLTA PROD SRL o firmă activă?

Da. VOLTA PROD SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este VOLTA PROD SRL plătitoare de TVA?

Nu, VOLTA PROD SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 31.10.2026).

Ce cifră de afaceri are VOLTA PROD SRL?

În 2025, VOLTA PROD SRL a avut o cifră de afaceri de 163.871 lei, în creștere cu 6,7% față de 2024, și un profit net de 10.657 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VOLTA PROD SRL?

În 2025, VOLTA PROD SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este VOLTA PROD SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VOLTA PROD SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 14.10.2026.

Are VOLTA PROD SRL datorii la ANAF?

VOLTA PROD SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VOLTA PROD SRL?

Sediul social declarat al VOLTA PROD SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR VLAICU VODĂ.

Ce activitate are VOLTA PROD SRL?

Activitatea principală declarată a VOLTA PROD SRL este „Repararea altor echipamente” (cod CAEN 3319).

Când a fost înființată VOLTA PROD SRL?

VOLTA PROD SRL a fost înregistrată pe 19.05.1994, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1994008577408.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VOLTA PROD SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala