identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

INTERFIX S.R.L.

CAEN 5040 — Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
CUI 6104078J40/24212/1992Plătitor TVA din 1995Verificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
66mii lei
▼ 29,3% vs. 2024
Profit net · 2025
33mii lei
▲ 22,2% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
32ani
din 1994
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

INTERFIX S.R.L. (CUI 6104078, nr. J40/24212/1992) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1994. Activitatea principală: transportul de marfă pe căi navigabile interioare (CAEN 5040). Este plătitoare de TVA din 1995. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, INTERFIX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 66.000 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 29,3%. Rezultatul net a fost un profit de 32.542 lei. Datoriile totale au scăzut cu 4,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (920.188 lei) depășesc activele totale (719.455 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-200.733 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6104078
Nr. Reg. Comerțului
J40/24212/1992 · EUID ROONRC.J40/24212/1992
Cod CAEN
5040 — Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-08-29 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. VIZANTEA · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
14563
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. TOTAL AFFAIR S.R.L. · 24 m · CAEN 4542
  2. CARS PROVIDER EXPRES S.R.L. · 34 m · CAEN 4511
  3. IDEAL CREATIV CONSTRUCT S.R.L. · 48 m · CAEN 4690
  4. NICOLE GLOBAL IMOB SRL · 53 m · CAEN 6831 · +2 firme la aceeași adresă
  5. KARIATI SRL · 62 m · CAEN 2213 · +1 firme la aceeași adresă
  6. TRIP IN PLATE S.R.L. · 63 m · CAEN 7311
  7. PLAY & GO COFFEE SRL · 64 m · CAEN 5630 · +1 firme la aceeași adresă
  8. AUTO JOHNY S.R.L. · 65 m · CAEN 4520 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202566 mii lei▼ 29,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
23 mii47 mii70 mii93 mii2022 · cifră de afaceri: 90.800 lei2022 · profit net: -38.002 lei20222024 · cifră de afaceri: 93.320 lei2024 · profit net: 26.633 lei20242025 · cifră de afaceri: 66.000 lei66 mii2025 · profit net: 32.542 lei2025
Salariați
1
20222025
Datorii totale
920 mii lei▼ 4,8%
20222025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 5040 · 65 firme · mai sus decât 8% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Municipiul București · mai sus decât 21% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
49,3% marjă · mai sus decât 94% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
49,3%
Creștere CA an/an
-29,3%
CA / salariat
66.000 lei
Datorii / active
128%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-6,3%/an
Grad de îndatorare
128%
Angajați, în timp
2 → 1 (2022–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202566.000−29,3%32.542+22,2%49,3%920.188719.455-200.7331
202493.320+2,8%26.63328,5%966.379733.105-233.2741
202290.800-38.002-41,9%930.200737.583-192.6172
Încă 7 ani de istoric (2014–2020)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MIDI 2000 SRL9725690radiată
NEXT ENERGY TRADE SRL28760561radiată
VELOGRUP SRL13147411radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 66 mii lei, 1 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transportul de marfă pe căi navigabile interioare · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre INTERFIX S.R.L.

Este INTERFIX S.R.L. o firmă activă?

Da. INTERFIX S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este INTERFIX S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, INTERFIX S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.06.1995 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO6104078.

Ce cifră de afaceri are INTERFIX S.R.L.?

În 2025, INTERFIX S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 66.000 lei, în scădere cu 29,3% față de 2024, și un profit net de 32.542 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are INTERFIX S.R.L.?

În 2025, INTERFIX S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este INTERFIX S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care INTERFIX S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are INTERFIX S.R.L. datorii la ANAF?

INTERFIX S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul INTERFIX S.R.L.?

Sediul social declarat al INTERFIX S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. VIZANTEA.

Ce activitate are INTERFIX S.R.L.?

Activitatea principală declarată a INTERFIX S.R.L. este „Transportul de marfă pe căi navigabile interioare” (cod CAEN 5040).

Când a fost înființată INTERFIX S.R.L.?

INTERFIX S.R.L. a fost înregistrată pe 29.08.1994, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/24212/1992.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INTERFIX S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala