identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

ICON PRODUCTION SRL

CAEN 5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
CUI 6345653J1994018658409Plătitor TVA din 1994TVA la încasareVerificat ANAF 03.11.2026iconproduction.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
40mii lei
▼ 55,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−156mii lei
▼ 262,2% vs. 2024
Salariați
7
— constant
Vechime
32ani
din 1994
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ICON PRODUCTION SRL (CUI 6345653, nr. J1994018658409) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1994. Activitatea principală: activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911). Este plătitoare de TVA din 1994. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 40 mii lei și 7 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, ICON PRODUCTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 39.792 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 55,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 156.386 lei. Datoriile totale au crescut cu 18,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 7.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-156.386 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6345653
Nr. Reg. Comerțului
J1994018658409 · EUID ROONRC.J1994018658409
Cod CAEN
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-11-03 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. PLANTELOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
iconproduction.ro
Telefon
0371343318
Ultima schimbare
site lansat · 12.10.2026
Nota site-ului
7,2/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 13.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. ARIMADA OPTION S.R.L. · 17 m · CAEN 4100 · +2 firme la aceeași adresă
  2. ELIANCE DENT S.R.L. · 20 m · CAEN 8623
  3. CASA BUCUR COM IMP EXP S.R.L. · 32 m · CAEN 2670 · +4 firme la aceeași adresă
  4. RUBRICK ARCHITECTURE S.R.L. · 42 m · CAEN 7111 · +3 firme la aceeași adresă
  5. AGER FILM SRL · 46 m · CAEN 5911 · +2 firme la aceeași adresă
  6. BUSOLA C.D.M. S.R.L. · 48 m · CAEN 5610 · +2 firme la aceeași adresă
  7. LD PROMO & GRAFIX S.R.L. · 53 m · CAEN 7311 · +1 firme la aceeași adresă
  8. GOTHA PROTECH SRL · 56 m · CAEN 7020 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202540 mii lei▼ 55,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
53 mii107 mii160 mii213 mii2023 · cifră de afaceri: 82.490 lei2023 · profit net: 213.217 lei20232024 · cifră de afaceri: 89.295 lei2024 · profit net: 96.407 lei20242025 · cifră de afaceri: 39.792 lei40 mii2025 · profit net: -156.386 lei2025
Salariați
7
20232025
Datorii totale
8,84 mil lei▲ 18,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 5911 · 3.091 firme · mai sus decât 19% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Municipiul București · mai sus decât 15% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-393,0% marjă · mai sus decât 3% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-393,0%
Creștere CA an/an
-55,4%
CA / salariat
5.685 lei
Datorii / active
46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-63,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-7,3%/an
Grad de îndatorare
46%
Angajați, în timp
8 → 7 (2021–2025, -13%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202539.792−55,4%-156.386−262%-393,0%8.842.39119.353.610247.2917
202489.295+8,2%96.407−54,8%108,0%7.446.47717.855.745331.6797
202382.490213.217258,5%6.806.60016.733.588235.2726
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ICON PRODUCTION SRL

Este ICON PRODUCTION SRL o firmă activă?

Da. ICON PRODUCTION SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este ICON PRODUCTION SRL plătitoare de TVA?

Da, ICON PRODUCTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28.10.1994 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO6345653.

Ce cifră de afaceri are ICON PRODUCTION SRL?

În 2025, ICON PRODUCTION SRL a avut o cifră de afaceri de 39.792 lei, în scădere cu 55,4% față de 2024, și o pierdere netă de 156.386 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ICON PRODUCTION SRL?

În 2025, ICON PRODUCTION SRL a raportat un număr mediu de 7 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ICON PRODUCTION SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ICON PRODUCTION SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are ICON PRODUCTION SRL datorii la ANAF?

ICON PRODUCTION SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ICON PRODUCTION SRL?

Sediul social declarat al ICON PRODUCTION SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. PLANTELOR.

Ce activitate are ICON PRODUCTION SRL?

Activitatea principală declarată a ICON PRODUCTION SRL este „Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune” (cod CAEN 5911).

Când a fost înființată ICON PRODUCTION SRL?

ICON PRODUCTION SRL a fost înregistrată pe 03.11.1994, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1994018658409.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ICON PRODUCTION SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala