identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

AQUILA PART PROD COM S.A.

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,08mld lei
▲ 16,7% vs. 2024
Profit net · 2025
38,96mil lei
▼ 47,3% vs. 2024
Salariați
3.164
▲ 24,4% vs. 2024
Contracte publice
722
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, AQUILA PART PROD COM S.A. a raportat o cifră de afaceri de 3.080.897.206 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 16,7%. Rezultatul net a fost un profit de 38.957.248 lei. Datoriile totale au crescut cu 48,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3164.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6484554
Nr. Reg. Comerțului
J1994002790296 · EUID ROONRC.J1994002790296
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1994-12-05 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere foarte mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. MALU ROŞU · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
100490
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-09 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
comercial.ro
Nota site-ului
8,0/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 18.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 50 firme.

100 mN12345678
  1. MACHID REP SRL · 47 m · CAEN 9531
  2. REMEDANA FARM S.R.L. · 55 m · CAEN 4773
  3. MADIRE COM SRL · 60 m · CAEN 5133
  4. WOODWISH S.R.L. · 60 m · CAEN 4332
  5. ACTIV TRAINING & CONSULTING SRL · 60 m · CAEN 7311
  6. CHIC EVENTS EXCLUSIVE SRL · 100 m · CAEN 7410 · +1 firme la aceeași adresă
  7. ALITAN SERV CONS SRL · 106 m · CAEN 4941
  8. ACCENTO MARKET S.R.L. · 118 m · CAEN 4711

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20253,08 mld lei▲ 16,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
770,22 mil1,54 mld2,31 mld3,08 mld2023 · cifră de afaceri: 2.398.019.785 lei2023 · profit net: 90.575.223 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.640.264.486 lei2024 · profit net: 73.951.161 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.080.897.206 lei3,08 mld2025 · profit net: 38.957.248 lei2025
Salariați
3.164▲ 24,4%
20232025
Datorii totale
851,08 mil lei▲ 48,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4690 · 6.068 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Prahova · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,3% marjă · mai sus decât 33% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,3%
Creștere CA an/an
+16,7%
CA / salariat
973.735 lei
Datorii / active
63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+16,2%/an
Grad de îndatorare
63%
Angajați, în timp
2631 → 3164 (2021–2025, +20%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.080.897.206+16,7%38.957.248−47,3%1,3%851.083.8531.352.932.954495.974.3913.164
20242.640.264.486+10,1%73.951.161−18,4%2,8%571.713.1911.079.798.185516.843.3712.543
20232.398.019.78590.575.2233,8%470.893.881991.000.737527.823.8732.544
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-09.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

13

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Destinatar înregistrat produse accizabile (MF/ANAF)
autorizat din 01/09/2018; invalidat la 20/08/2026; produse: T500
RO0090400YY00retras—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Aviz de funcționare dispozitive medicale ANMDMR
activități: distribuție
7537valabil12.05.2027Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDMR)
lista din 04.10.2026
Unitate subproduse animale (SNCU) aprobată/înregistrată ANSVSA
Unităţi pentru depozitarea produselor derivate; activitate: depozitare produse derivate; categoria 3; sediu social:jud. Prahova,mun. Ploiești,str. Malu Roșu, nr. 105A punct de lucru:com. Nicolae Bălcescu, str. Al. I. cuza, nr.47, jud. Bacău
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
RO-BC-002-STORP/3-16.03.2026valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate subproduse animale (SNCU) aprobată/înregistrată ANSVSA
Unităţi pentru depozitarea produselor derivate; activitate: depozitare produse derivate; categoria 3; SS=str Malu Roșu, nr. 105 A, Ploiești, jud. Prahova, CP 100430 PL=Baia Mare, B-dul Unirii, nr. 23, Jud. Maramures, CP 430000
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
RO-MM-025-STORP/3/14.01.2020valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Prahova, loc. Aricestii Rahtivani, Sat. Aricestii Rahtivani, str. Bruxelles, nr. 27
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
D163valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Prahova, loc. Ploiesti, str. Poligonului, nr. 3A,
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
D199valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Ilfov, localitatea Dragomiresti Vale, satul Dragomiresti Vale, str. Drum de exploatare 115, nr. 1A, depozitul 2
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
D255valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Cluj, Apahida, str. Constructorilor, 33-35
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
D398valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Prahova, com. Aricestii Rahtivani, str. Bruxelles, nr. 10, hala A, hala B, hala C, hala E
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
D417valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Bacau, com Nicolae Balcescu, sat Nicolae Balcescu, str. Alexandru Ioan Cuza, nr. 47
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
D709valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Constanta, mun Constanta, str. Industriala. Nr.6
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
D740valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
AQUILA PART PROD COM SA, PLOIESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

722

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
26
Valoare totală
62.969 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
696
Valoare totală
1.720.398 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

12
Dosare în care firma apare ca parte
12
Ca creditor
8
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-05453/103/2026Tribunalul Neamtcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2025-09-0334894/299/2025Judecătoria Sectorul1bucuresticontestaţie la executare 293/2016FondIntimat
2025-06-263706/99/2024/a2Curtea De Apel IasicontestaţieApelIntimat
2025-03-253706/99/2024/a3Tribunalul Iasicontestaţie raport de activitateFondCreditor
2024-12-1631671/281/2024Judecătoria PloiestiCerere în anulare (OUG 119/2007)FondIntimat
2024-10-173706/99/2024/a2Tribunalul Iasicontestaţie tabel preliminar rectificat al creanţelor publicat în BPI nr. 17761/FondCreditor
2024-10-103706/99/2024/a1Tribunalul Iasicontestaţie tabel preliminar crenaţe publicat la data de 03.10.2024 în BPI br. 1FondCreditor
2024-07-153706/99/2024Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2024-02-233353/121/2023/a2Tribunalul Galatialte cereri repunere în termenFondCreditor
2023-08-1817069/281/2023Judecătoria Ploiesticerere de valoare redusăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

12 firme afiliate · 7 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGRIROM SRL9140172radiată
AQUILA ASIG-AGENT DE BROKERAJ SRL26554190în funcțiune
AQUILA V & L SRL14585835radiată
ATV DISTRIBUTION SRL16760657radiată
NORDEXIM COFFEE SERVICES SRL14305226în funcțiune
POTENŢIAL CONSTRUCT SRL23360394în funcțiune
PREMIUM COFFEE SERVICES SRL26389794radiată
PRINTEX SA1348950în funcțiune
SECA DISTRIBUTION SRL5522510radiată
TOTAL GREEN ENERGY SRL24011945în funcțiune
COMSIPEX CATALIN SRL1347742radiată
NIDAL IMPEX SRL1346747radiată

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 18 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 11 active, cifră de afaceri cumulată 3,99 mld lei, 3.326 salariați, 9 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
AQUILA PART PROD COM S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →