identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

MAGURA AUTOTRANSPORT SA

CAEN 4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a
CUI 687460J1991000082318Plătitor TVA din 1993Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
513mii lei
▼ 37,4% vs. 2024
Profit net · 2025
423lei
▼ 99,8% vs. 2024
Salariați
7
▼ 41,7% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1992
În anul 2025, MAGURA AUTOTRANSPORT SA a raportat o cifră de afaceri de 512.815 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 37,4%. Rezultatul net a fost un profit de 423 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 7.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
687460
Nr. Reg. Comerțului
J1991000082318 · EUID ROONRC.J1991000082318
Cod CAEN
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-29 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Şimleu-Silvaniei
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SĂLAJ
Localitate
Orş. Şimleu Silvaniei
Adresă
JUD. SĂLAJ, ORŞ. ŞIMLEU SILVANIEI, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.41 · 6 firme aici
Cod poștal
455300

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
512.815 lei
▼ 37,4%
Profit net
423 lei
▼ 99,8%
Datorii
662.368 lei
▲ 6,7%
Salariați
7
▼ -5
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 818.841 lei2024: 818.662 lei2025: 512.815 lei513 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 181.850 lei2024: 189.894 lei2025: 423 lei42320232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 152024: 122025: 7720232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
0,1%
Creștere CA an/an
-37,4%
CA / salariat
73.259 lei
Datorii / active
25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+1,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025512.815 lei423 lei662.368 lei2.627.397 lei1.965.029 lei7
2024818.662 lei189.894 lei620.746 lei2.585.351 lei1.964.605 lei12
2023818.841 lei181.850 lei630.838 lei2.484.687 lei1.853.849 lei15
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-14.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca reclamant
2
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-09-192297/117/2021Curtea De Apel Clujconstituirea unui grup infracţional organizat (art.367 NCP)ApelApelant
2023-10-021956/309/2019*Tribunalul SalajgrăniţuireApelIntimat Reclamant
2021-08-051956/309/2019*Judecătoria Simleulsilvanieigrăniţuire Rejudecarea dosarului nr.1956/309/2019FondReclamant Reclamant
2021-05-172297/117/2021Tribunalul Clujinfracţiuni de evaziune fiscală (Legea 87/1994, Legea 241/2005) disjuns din dosaFondParte responsabilă civilmente
2017-06-222597/84/2017Tribunalul Salajcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

5

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

PI
PPR INSTAL 2009 SRL
CUI 25178306 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
FC
FOTBAL CLUB-SILVANIA SA
CUI 24101908 · Activități ale cluburilor sportive
SV
SPORT VĂRATEC AGREMENT SRL
CUI 17685014 · Alte activități sportive
AT
AMG TUNING SRL
CUI 15125479 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
AS
ARCO S.R.L.
CUI 681310 · Selecția și plasarea forței de munca

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
RIPOSTA TRANS S.R.L.10149426în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Alte transporturi terestre de călători n.c.a · Sălaj

MT
MINARVAS TRANS S.R.L.
CUI 43225945 · Orş. Şimleu Silvaniei
HC
HORATIU-COSMIN TRANS S.R.L.
CUI 43007436 · Orş. Şimleu Silvaniei
AB
AND BUND SRL
CUI 18659099 · Orş. Şimleu Silvaniei
DS
DARITRAVEL S.R.L.
CUI 51184587 · Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău
GS
GRAND SPORT TOUR S.R.L.
CUI 48859218 · Mun. Zalău
CA
CV AUTO PLUS S.R.L.
CUI 47434812 · Orş. Cehu Silvaniei

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MAGURA AUTOTRANSPORT SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →