identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

RASIROM RA

CAEN 6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
CUI 7061781J1995001011405Plătitor TVA din 1995Verificat ANAF 10.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Atestat ANRE BLicență IGPRAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
633,89mil lei
▲ 4,5% vs. 2024
Profit net · 2025
49,36mil lei
▲ 25,7% vs. 2024
Salariați
426
▲ 22,1% vs. 2024
Contracte publice
476
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, RASIROM RA a raportat o cifră de afaceri de 633.890.970 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,5%. Rezultatul net a fost un profit de 49.364.890 lei. Datoriile totale au scăzut cu 4,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 426.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
7061781
Nr. Reg. Comerțului
J1995001011405 · EUID ROONRC.J1995001011405
Cod CAEN
6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
REGIE AUTONOMĂ
Data înregistrării
1995-03-13 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Alte forme de proprietate

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. PINUL ALB
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. GINA PRODSERV SRL · 74 m · CAEN 5210 · +8 firme la aceeași adresă
  2. TOTAL HOTELS S.R.L. · 76 m · CAEN 5510 · +1 firme la aceeași adresă
  3. SPIRITUAL ART PRODUCTION S.R.L. · 83 m · CAEN 5911 · +9 firme la aceeași adresă
  4. N & B FORCE ONE SRL · 92 m · CAEN 4662 · +4 firme la aceeași adresă
  5. MARCOSIM TRANS 97 S.R.L. · 94 m · CAEN 6024 · +4 firme la aceeași adresă
  6. WHITE MOON S.R.L. · 95 m · CAEN 3213 · +2 firme la aceeași adresă
  7. CARMEN INTERNATIONAL IMPORT-EXPORT SRL · 102 m · CAEN 5119 · +3 firme la aceeași adresă
  8. EMPIRE ESTATE & PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. · 108 m · CAEN 6831 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025633,89 mil lei▲ 4,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
158,47 mil316,95 mil475,42 mil633,89 mil2023 · cifră de afaceri: 482.895.940 lei2023 · profit net: 17.385.166 lei20232024 · cifră de afaceri: 606.857.298 lei2024 · profit net: 39.271.494 lei20242025 · cifră de afaceri: 633.890.970 lei633,89 mil2025 · profit net: 49.364.890 lei2025
Salariați
426▲ 22,1%
20232025
Datorii totale
376,66 mil lei▼ 4,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6220 · 3.601 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
7,8% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,8%
Creștere CA an/an
+4,5%
CA / salariat
1.488.007 lei
Datorii / active
66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+41,7%/an
Grad de îndatorare
66%
Angajați, în timp
188 → 426 (2021–2025, +127%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025633.890.970+4,5%49.364.890+25,7%7,8%376.664.512566.843.44495.842.483426
2024606.857.298+25,7%39.271.494+126%6,5%396.226.350536.781.24578.750.856349
2023482.895.94017.385.1663,6%298.242.342397.022.09551.084.846283
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

10

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip B
proiectare și execuție de instalații electrice în clădiri, branșamente de 0,4 kV; emis 22.06.2020
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
16001valabil05.06.2030ANRE
lista din 04.10.2026
Sistem de management al calității în domeniul nuclear autorizat CNCAN
Proiectare
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
24-048expirat26.09.2026Comisia Națională pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN)
lista din 04.10.2026
Sistem de management al calității în domeniul nuclear autorizat CNCAN
Constructii - montaj
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
24-050expirat26.09.2026Comisia Națională pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN)
lista din 04.10.2026
Sistem de management al calității în domeniul nuclear autorizat CNCAN
Utilizare a produselor software
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
24-051expirat26.09.2026Comisia Națională pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN)
lista din 04.10.2026
Societate de sisteme de alarmare
activități: proiectare, instalare, întreținere
3284/Tvalabil—Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 3/8/2012
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-2515valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 20/4/2011
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-0881valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 3/8/2012
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-2514valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 8/3/2012
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-2517valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

476

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
248
Valoare totală
6.484.173 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
228
Valoare totală
6.631.127 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-07-2914081/1748/2024Judecătoria Cornetuvalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ABM ADMINISTRARE MANAGEMENT S.R.L.45285218în funcțiune
CREDIA FINTECH S.R.L.41404731în funcțiune
MAILLON FINTECH S.R.L.41039504radiată
MORISAR S.R.L.55385184—
STUDENT SERVICE SRL15455817radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RASIROM RA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →