identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

COOP. DE CONSUM VALCAUL DE JOS SOCIETATE COOPERATIVA

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 709720C31/9/2005Neplătitor TVAActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152017 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2017
207mii lei
▼ 12,1% vs. 2016
Profit net · 2017
−9.101lei
▼ 154,4% vs. 2016
Salariați
1
▼ 50,0% vs. 2016
Vechime
33ani
din 1992
În anul 2017, COOP. DE CONSUM VALCAUL DE JOS SOCIETATE COOPERATIVA a raportat o cifră de afaceri de 207.132 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 12,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 9.101 lei. Datoriile totale au crescut cu 8,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (68.171 lei) depășesc activele totale (15.889 lei) în 2017.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-52.282 lei) în bilanțul depus pe 2017.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2017 (-9.101 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
709720
Nr. Reg. Comerțului
C31/9/2005 · EUID ROONRC.C31/9/2005
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ DE CONSUM
Data înregistrării
1992-11-29 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Şimleu-Silvaniei
Formă de proprietate
Propr.cooperatista-cooperative de consum

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

4 ani
Cifra de afaceri (2017)
207.132 lei
▼ 12,1%
Profit net
-9.101 lei
▼ 154,4%
Datorii
68.171 lei
▲ 8,1%
Salariați
1
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2015: 332.516 lei2016: 235.636 lei2017: 207.132 lei207 mii20152017
Evoluția profitului net
2015: -15.034 lei2016: 16.740 lei2017: -9.101 lei−9.10120152017

Indicatori derivați (2017)

Marjă netă
-4,4%
Creștere CA an/an
-12,1%
CA / salariat
207.132 lei
Datorii / active
429%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2017207.132 lei-9.101 lei68.171 lei15.889 lei-52.282 lei1
2016235.636 lei16.740 lei63.091 lei20.123 lei-42.968 lei2
2015332.516 lei-15.034 lei145.865 lei86.358 lei-59.507 lei
🔒 Încă 1 an de istoric (2014–2014) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2015–2017). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
COOP. DE CONSUM IP SOCIETATE COOPERATIVA708490în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Sălaj

BM
BEST MIXT EDUARD S.R.L.
CUI 37727300 · Sat Valcău de Jos Com. Valcău de Jos
NR
NOVA RURAL S.R.L.
CUI 55400322 · Sat Bodia Com. Buciumi
AD
ANASTASIA DORA S.R.L.
CUI 54774850 · Mun. Zalău
PP
PIKI PIKITZA DEDI S.R.L.
CUI 54622347 · Mun. Zalău
MS
MAYA&PATRIC S.R.L.
CUI 54608253 · Orş. Şimleu Silvaniei
D&
DÓRA & BALÁZS S.R.L.
CUI 54466523 · Sat Camăr Com. Camăr

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COOP. DE CONSUM VALCAUL DE JOS SOCIETATE COOPERATIVA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →