identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ

CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CUI 725114C2005000061337Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 31.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,24mil lei
▲ 3,9% vs. 2024
Profit net · 2025
158mii lei
▼ 13,7% vs. 2024
Salariați
14
▼ 12,5% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2020
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ (CUI 725114, nr. C2005000061337) este o cooperativă activă din Suceava, județul Suceava, înființată în 1992. Activitatea principală: comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,24 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ a raportat o cifră de afaceri de 2.236.644 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3,9%. Rezultatul net a fost un profit de 158.406 lei. Datoriile totale au crescut cu 10,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
725114
Nr. Reg. Comerțului
C2005000061337 · EUID ROONRC.C2005000061337
Cod CAEN
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Formă de proprietate
Propr.cooperatista-cooperative mestesugaresti

Sediu și contact

Județ
SUCEAVA
Localitate
Mun. Suceava
Adresă
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. NICOLAE BĂLCESCU · 7 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
720066

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 13 firme.

100 mN123456
  1. PAINE CO SRL · 40 m · CAEN 5610
  2. "CRAMA VINATORUL" SRL SUCEAVA · 69 m · +6 firme la aceeași adresă
  3. RESTPRO S.R.L. · 73 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă
  4. BANCPOST S.A. BUCUREŞTI - SUCURSALA SUCEAVA · 77 m · CAEN 6419 · +3 firme la aceeași adresă
  5. TATARU MEDICAL SRL · 88 m · CAEN 4774 · +4 firme la aceeași adresă
  6. GLADIOLA SRL · 93 m · CAEN 4711 · +20 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,24 mil lei▲ 3,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
559 mii1,12 mil1,68 mil2,24 mil2023 · cifră de afaceri: 2.177.370 lei2023 · profit net: 158.559 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.152.185 lei2024 · profit net: 183.535 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.236.644 lei2,24 mil2025 · profit net: 158.406 lei2025
Salariați
14▼ 12,5%
20232025
Datorii totale
511 mii lei▲ 10,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4712 · 11.294 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Suceava · mai sus decât 86% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
7,1% marjă · mai sus decât 62% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,1%
Creștere CA an/an
+3,9%
CA / salariat
159.760 lei
Datorii / active
21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,3%/an
Lichiditate curentă
3,47
Grad de îndatorare
21%
Scor Z-Altman
4,59 (zonă sigură)
Angajați, în timp
20 → 14 (2021–2025, -30%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.236.644+3,9%158.406−13,7%7,1%511.4212.444.5491.927.60514
20242.152.185−1,2%183.535+15,8%8,5%463.6942.307.1691.842.33416
20232.177.370158.5597,3%491.0002.220.1991.728.05818
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
75 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2022-09-3033867/3/2010/a5Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar de nerFondCreditor
2010-07-1333867/3/2010Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

6

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · Suceava

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ

Este UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ o firmă activă?

Da. UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ plătitoare de TVA?

Da, UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO725114.

Ce cifră de afaceri are UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ?

În 2025, UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ a avut o cifră de afaceri de 2.236.644 lei, în creștere cu 3,9% față de 2024, și un profit net de 158.406 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ?

În 2025, UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 14.10.2026.

Are UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ procese în instanță?

Da, UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ datorii la ANAF?

UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ?

Sediul social declarat al UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ este în JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. NICOLAE BĂLCESCU.

Ce activitate are UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ?

Activitatea principală declarată a UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712).

Când a fost înființată UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ?

UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ a fost înregistrată pe 30.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului C2005000061337.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
UNICOM-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala