identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

STAR COMPANY SRL

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 7504242J1995000392013Plătitor TVA din 1996RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
5,90mil lei
▲ 92,6% vs. 2024
Profit net · 2025
733mii lei
▲ 1.031,3% vs. 2024
Salariați
6
▲ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
1.636
SEAP · activ 2026
În anul 2025, STAR COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.895.053 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 92,6%. Rezultatul net a fost un profit de 732.552 lei. Datoriile totale au crescut cu 100,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
7504242
Nr. Reg. Comerțului
J1995000392013 · EUID ROONRC.J1995000392013
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1995-07-07 (31 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Sebeş
Adresă
JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, STR. DOROBANŢI, NR.51 · 3 firme aici
Cod poștal
515800
Contact declarat
33 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
5.895.053 lei
▲ 92,6%
Profit net
732.552 lei
▲ 1.031,3%
Datorii
1.071.897 lei
▲ 100,7%
Salariați
6
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 2.523.332 lei2024: 3.061.262 lei2025: 5.895.053 lei5,90 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 44.490 lei2024: 64.751 lei2025: 732.552 lei733 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 52024: 52025: 6620232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
12,4%
Creștere CA an/an
+92,6%
CA / salariat
982.509 lei
Datorii / active
34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
93,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+24,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.895.053 lei732.552 lei1.071.897 lei3.135.622 lei786.552 lei6
20243.061.262 lei64.751 lei534.002 lei682.372 lei135.765 lei5
20232.523.332 lei44.490 lei413.685 lei519.043 lei92.753 lei5
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-01.

Contracte publice (SEAP)

1.636

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1.636
Valoare totală
680.049 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

SM
STAR MAY METAL S.R.L.
CUI 40424900 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
IS
IRON STAR METAL SRL
CUI 32312914 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
IRON STAR METAL SRL32312914radiată
MATE SHOP SRL35524482radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Alba

AL
AILE LOUNGE S.R.L.
CUI 53050816 · Mun. Sebeş
ZS
ZIGARILLOS SHOP S.R.L.
CUI 52633218 · Mun. Sebeş
T&
TEO & EDI 2025 S.R.L.
CUI 51408471 · Mun. Sebeş
FS
FLE STORE S.R.L.
CUI 51398670 · Mun. Sebeş
SL
SORY LA POPAS S.R.L.
CUI 50762151 · Mun. Sebeş
MM
MINI MARKET NICMAR S.R.L.
CUI 50335312 · Mun. Sebeş

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STAR COMPANY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →