identitate. Intră în cont Pro
29 ANI PE PIAȚĂ

VODAFONE ROMANIA SA

CAEN 6110 — Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
CUI 8971726J1996009852407Plătitor TVA din 1996Verificat ANAF 09.10.2026RO e-Facturavodafone.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Furnizor autorizat ANCOMAutorizat BNR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,70mld lei
▲ 0,8% vs. 2024
Profit net · 2025
−222,60mil lei
▲ 12,4% vs. 2024
Salariați
3.023
▼ 1,8% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2022
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, VODAFONE ROMANIA SA a raportat o cifră de afaceri de 5.702.956.890 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 222.604.765 lei. Datoriile totale au crescut cu 8,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3023.
Semnale de risc ridicat
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-181.996.886 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-222.604.765 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
8971726
Nr. Reg. Comerțului
J1996009852407 · EUID ROONRC.J1996009852407
Cod CAEN
6110 — Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1996-11-28 (29 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere foarte mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR BARBU VĂCĂRESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-09 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
vodafone.ro
Autoritate web
61/100 · locul 125.020 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)
Nota site-ului
6,9/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 30.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 110 firme.

100 mN1
  1. SIFI CS RETAIL S.A. · 113 m · CAEN 6820 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20255,70 mld lei▲ 0,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,43 mld2,85 mld4,28 mld5,70 mld2023 · cifră de afaceri: 5.337.540.287 lei2023 · profit net: -182.290.252 lei20232024 · cifră de afaceri: 5.655.101.395 lei2024 · profit net: -254.069.038 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.702.956.890 lei5,70 mld2025 · profit net: -222.604.765 lei2025
Salariați
3.023▼ 1,8%
20232025
Datorii totale
5,08 mld lei▲ 8,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6110 · 837 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-3,9% marjă · mai sus decât 22% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-3,9%
Creștere CA an/an
+0,8%
CA / salariat
1.886.522 lei
Datorii / active
99%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+5,6%/an
Grad de îndatorare
99%
Angajați, în timp
3713 → 3023 (2021–2025, -19%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.702.956.890+0,8%-222.604.765-3,9%5.079.158.8865.130.301.256-181.996.8863.023
20245.655.101.395+5,9%-254.069.038-4,5%4.684.772.9954.800.191.487-118.889.9493.078
20235.337.540.287-182.290.252-3,4%4.344.379.2724.830.027.146135.010.1462.289
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-09.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Furnizor de rețele/servicii de comunicații electronice (ANCOM)
rețele/servicii: R1,R2,R3,R5,R6,R7,R10,S1,S2,S3,S4,S5,S6,S10,S11,S12
—valabil—ANCOM
lista din 04.10.2026
Agent al unei instituții de plată (registrul BNR)
înscris 04/11/2025; servicii: e2, f
—valabil—Banca Națională a României (BNR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
1.645 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

811
Dosare în care firma apare ca parte
811
Ca reclamant
409
Ca creditor
280
Ca pârât
65
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-06-133466/192/2023Judecătoria BolintinvaleCerere în anulare ordonanţă - somaţie de platăFondContestator
2023-06-1210376/4/2023/a1Judecătoria Sectorul4bucurestireexaminare anulare cerereFondReclamant
2023-06-096872/301/2023/a1Judecătoria Sectorul3bucurestireexaminare anulare cerereFondCreditor
2023-06-083225/303/2023Judecătoria Ploiesticerere de valoare redusăFondReclamant
2023-06-081448/93/2023Tribunalul Ilfovdeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2023-06-076871/301/2023Judecătoria Sectorul5bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 13256,43FondCreditor
2023-06-068863/180/2023Judecătoria Bacauînşelăciunea (art.244 NCP) +COMPLICITATEFondParte vătămată
2023-06-068863/180/2023/a1Judecătoria Bacaumăsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminarăFondParte vătămată
2023-06-06874/87/2023Tribunalul Teleormanordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2023-05-302826/40/2013/a2Tribunalul Botosanialte cereri Art. 129 din Legea nr. 85/2006FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 811; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
KIOLIGR S.R.L.48319234în funcțiune
WEST NETWORK INVEST S.R.L.32256210radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 11 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 10 active, cifră de afaceri cumulată 5,71 mld lei, 3.049 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

14

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 14 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VODAFONE ROMANIA SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →