identitate. Intră în cont Pro
29 ANI PE PIAȚĂ

S.A.I. MUNTENIA INVEST SA

CAEN 6499 — Alte intermedieri financiare n.c.a.
CUI 9415761J1997003307407Neplătitor TVARO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
43,19mil lei
▼ 14,2% vs. 2023
Profit net · 2024
22,98mil lei
▼ 30,9% vs. 2023
Salariați
28
— constant
Vechime
29ani
din 1997
În anul 2024, S.A.I. MUNTENIA INVEST SA a raportat o cifră de afaceri de 43.186.940 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 14,2%. Rezultatul net a fost un profit de 22.975.105 lei. Datoriile totale au scăzut cu 52,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 28.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
9415761
Nr. Reg. Comerțului
J1997003307407 · EUID ROONRC.J1997003307407
Cod CAEN
6499 — Alte intermedieri financiare n.c.a.
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1997-05-12 (29 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-09 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

4 ani
Cifra de afaceri (2024)
43.186.940 lei
▼ 14,2%
Profit net
22.975.105 lei
▼ 30,9%
Datorii
2.246.690 lei
▼ 52,2%
Salariați
28
Evoluția cifrei de afaceri
2021: 52.898.247 lei2023: 50.343.194 lei2024: 43.186.940 lei43,19 mil20212024
Evoluția profitului net
2021: 35.864.742 lei2023: 33.260.837 lei2024: 22.975.105 lei22,98 mil20212024
Evoluția numărului de salariați
2021: 312023: 282024: 282820212024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
53,2%
Creștere CA an/an
-14,2%
CA / salariat
1.542.391 lei
Datorii / active
6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
72,2%
Creștere medie anuală (2020–2024)
+21,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202443.186.940 lei22.975.105 lei2.246.690 lei39.925.326 lei31.832.324 lei28
202350.343.194 lei33.260.837 lei4.704.436 lei50.672.378 lei41.857.219 lei28
202152.898.247 lei35.864.742 lei5.381.014 lei49.789.149 lei41.113.534 lei31
🔒 Încă 1 an de istoric (2020–2020) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2024). Ultima actualizare: 2026-08-09.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CI-CO SA167în funcțiune
DEPOZITARUL CENTRAL SA9638020în funcțiune
MG TRADING SRL17907994radiată
ROM PAPER SRL14619270în funcțiune
UNISEM SA302în funcțiune
VRANCART RECYCLING S.R.L.42972640în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Alte intermedieri financiare n.c.a. · Municipiul București

OI
OLLIV ITALIA S.R.L. MILANO - SUCURSALA DIN BUCUREŞTI
CUI 55511134 · Sector 2 Mun. Bucureşti
RS
RED SEA MONEY TRANSFER S.R.L.
CUI 55240795 · Sector 2 Mun. Bucureşti
SH
SMART HUSTLE S.R.L.
CUI 54670956 · Sector 2 Mun. Bucureşti
BM
BEPAY MONEY EUROPE S.R.L.
CUI 52474864 · Sector 2 Mun. Bucureşti
BE
BITDENEX EUROPE S.R.L.
CUI 52362143 · Sector 2 Mun. Bucureşti
FB
FAST BUSINESS IFN S.A.
CUI 50167847 · Sector 2 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
S.A.I. MUNTENIA INVEST SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →