identitate. Intră în cont Pro
29 ANI PE PIAȚĂ

GENEZIS TRADE ROMANIA S.R.L.

CAEN 4675 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 9678164J30/564/1997Plătitor TVA din 1997RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
151,16mil lei
▲ 103,0% vs. 2024
Profit net · 2025
528mii lei
▲ 219,7% vs. 2024
Salariați
21
— constant
Vechime
29ani
din 1997
În anul 2025, GENEZIS TRADE ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 151.162.173 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 103,0%. Rezultatul net a fost un profit de 527.594 lei. Datoriile totale au scăzut cu 76,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 21.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
9678164
Nr. Reg. Comerțului
J30/564/1997 · EUID ROONRC.J30/564/1997
Cod CAEN
4675 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4685. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1997-08-14 (29 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Satu Mare
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Satu Mare
Adresă
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. ALEXANDRU IOAN CUZA, NR.2 · 3 firme aici
Cod poștal
440011
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
151.162.173 lei
▲ 103,0%
Profit net
527.594 lei
▲ 219,7%
Datorii
4.423.381 lei
▼ 76,2%
Salariați
21
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 103.832.550 lei2024: 74.476.745 lei2025: 151.162.173 lei151,16 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.156.906 lei2024: 165.021 lei2025: 527.594 lei528 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 182024: 212025: 212120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
0,3%
Creștere CA an/an
+103,0%
CA / salariat
7.198.199 lei
Datorii / active
15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+17,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025151.162.173 lei527.594 lei4.423.381 lei29.575.437 lei25.152.056 lei21
202474.476.745 lei165.021 lei18.582.949 lei43.659.367 lei25.076.418 lei21
2023103.832.550 lei1.156.906 lei9.085.014 lei33.682.436 lei24.597.422 lei18
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-13.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

CI
CHEMICAL IMPEX S.R.L.
CUI 8674199 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a.
DE
DECALOG SRL
CUI 6902770 · Activitate nedeclarată

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Satu Mare

AG
AGRICOLA GEVA SRL
CUI 33386111 · Mun. Satu Mare
PR
PLANTAG ROMANIA SRL
CUI 12402770 · Mun. Satu Mare
DS
DISTRIB SFA S.R.L.
CUI 6902762 · Mun. Satu Mare
SR
SIRCA ROMANA SRL
CUI 3358152 · Mun. Satu Mare
MF
MADSOR FARM S.R.L.
CUI 49842605 · Sat Petreşti Com. Petreşti
AO
AGROGREEN-ONLINE S.R.L.
CUI 47346052 · Orş. Livada

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GENEZIS TRADE ROMANIA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →