identitate. Intră în cont Pro
28 ANI PE PIAȚĂ

CHEMICAL AGRO SRL

CAEN 4621 — Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CUI 10072454J15/441/1997Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 08.10.2026RO e-Facturachemicalagro.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Înregistrat ANF (fitosanitar)Licență transport ARRDepozit autorizat MADR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
102,94mil lei
▲ 55,2% vs. 2024
Profit net · 2025
690mii lei
▲ 27,9% vs. 2024
Salariați
31
▼ 20,5% vs. 2024
Contracte publice
41
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CHEMICAL AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 102.937.823 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 55,2%. Rezultatul net a fost un profit de 689.572 lei. Datoriile totale au crescut cu 13,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 31.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10072454
Nr. Reg. Comerțului
J15/441/1997 · EUID ROONRC.J15/441/1997
Cod CAEN
4621 — Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-01-06 (28 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
DÂMBOVIŢA
Localitate
Mun. Târgovişte
Adresă
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, CAL. CÂMPULUNG
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
130072

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
chemicalagro.ro
Nota site-ului
6,3/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 01.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN1234
  1. POT COM SRL · 17 m · CAEN 3821 · +4 firme la aceeași adresă
  2. BOND FURNITURE S.R.L. · 48 m · CAEN 3100
  3. PERIODIS S.R.L. · 82 m · CAEN 8623 · +1 firme la aceeași adresă
  4. AMIRAS C&L IMPEX SRL · 82 m · CAEN 2740 · +31 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025102,94 mil lei▲ 55,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
25,73 mil51,47 mil77,20 mil102,94 mil2023 · cifră de afaceri: 89.759.621 lei2023 · profit net: 1.838.586 lei20232024 · cifră de afaceri: 66.337.542 lei2024 · profit net: 539.060 lei20242025 · cifră de afaceri: 102.937.823 lei102,94 mil2025 · profit net: 689.572 lei2025
Salariați
31▼ 20,5%
20232025
Datorii totale
29,79 mil lei▲ 13,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4621 · 1.590 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Dâmbovița · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,7% marjă · mai sus decât 40% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,7%
Creștere CA an/an
+55,2%
CA / salariat
3.320.575 lei
Datorii / active
66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+13,4%/an
Grad de îndatorare
66%
Angajați, în timp
50 → 31 (2021–2025, -38%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025102.937.823+55,2%689.572+27,9%0,7%29.791.28245.226.92910.724.48531
202466.337.542−26,1%539.060−70,7%0,8%26.260.19541.332.46010.034.91339
202389.759.6211.838.5862,0%25.977.24140.898.2859.495.85236
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-08.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

6

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru comercializarea produselor de protecția plantelor
comercializare – depozite; sediu: mun. Targoviste, str. Calea Campulung, nr 102A, jud. Dambovita; punct de lucru: ors. Racari, sat Mavrodin, str. Fierului, nr. 339, jud. Dambovita
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru servicii cu produse de protecția plantelor
prestări servicii; sediu: mun. Targoviste, str. Calea Campulung, nr 102A, jud. Dambovita; punct de lucru: ors. Racari, sat Mavrodin, str. Fierului, nr. 339, jud. Dambovita
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru utilizarea produselor de protecția plantelor
utilizare; sediu: mun. Targoviste, str. Calea Campulung, nr 102A, jud. Dambovita; punct de lucru: ors. Racari, sat Mavrodin, str. Fierului, nr. 339, jud. Dambovita
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
CHEMICAL AGRO SRL, TARGOVISTE
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Racari; capacitate 8500 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
DB-0006795valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

41

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
9
Valoare totală
2.564 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
32
Valoare totală
96.429 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

50
Dosare în care firma apare ca parte
50
Ca creditor
26
Ca pârât
7
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-0525/87/2025/a1Curtea De Apel BucuresticontestaţieApelIntimat creditor
2026-03-04756/98/2025/a1Curtea De Apel BucuresticontestaţieApelIntimat Creditor
2026-01-2013218/236/2024*Tribunalul Giurgiucontestaţie la executareApelApelant Pârât
2025-12-09756/98/2025/a1Tribunalul Ialomitacontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor hotărârea adunFondCreditor
2025-10-203499/105/2025Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2025-10-172721/120/2025Tribunalul Dambovitaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2025-08-271417/87/2024/a9Tribunalul Teleormanacţiune în anulareFondPârât
2025-08-081387/122/2024/a1Curtea De Apel BucuresticontestaţieApelIntimat Creditor
2025-07-2513218/236/2024Curtea De Apel Bucuresticontestaţie la executareRecursRecurent Pârât
2025-07-221248/315/2025/a1Tribunalul Dambovitainfracţiuni la legea societăţilor comerciale (Legea nr. 31/1990) măsuri şi excepContestaţie(NCPP)Parte vătămată persoană vătămată / parte civilă

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 50; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · Dâmbovița

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CHEMICAL AGRO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →