identitate. Intră în cont Pro
28 ANI PE PIAȚĂ

CESAL SA

CAEN 2399 — Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
CUI 10094592J05/73/1998Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 10.10.2026cesal.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
96,78mil lei
▲ 12,1% vs. 2024
Profit net · 2025
6,56mil lei
▲ 56,4% vs. 2024
Salariați
85
▲ 3,7% vs. 2024
Vechime
28ani
din 1998
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CESAL SA a raportat o cifră de afaceri de 96.780.158 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 12,1%. Rezultatul net a fost un profit de 6.556.288 lei. Datoriile totale au scăzut cu 15,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 85.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10094592
Nr. Reg. Comerțului
J05/73/1998 · EUID ROONRC.J05/73/1998
Cod CAEN
2399 — Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1998-01-19 (28 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bihor
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
BIHOR
Localitate
Mun. Oradea
Adresă
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, CAL. BORŞULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
410605

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
cesal.ro
Email
office@cesal.ro
Telefon
0259452845
Nota site-ului
6,6/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 07.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 120 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. SMART ARENA SRL · 501 m · CAEN 4740 · +3 firme la aceeași adresă
  2. PITI NFG S.R.L. · 612 m · CAEN 4335 · +1 firme la aceeași adresă
  3. GAPAMA SPEDITION S.R.L. · 638 m · CAEN 4941
  4. MARGOMAR SPEDITION S.R.L. · 644 m · CAEN 5229
  5. SESE GARDENS S.R.L. · 649 m · CAEN 8130
  6. DIF STONE GARDEN S.R.L. · 660 m · CAEN 4673
  7. LAWSPACE S.R.L. · 668 m · CAEN 4741
  8. RENGER CONSTRUCT S.R.L. · 685 m · CAEN 4120

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202596,78 mil lei▲ 12,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
24,20 mil48,39 mil72,59 mil96,78 mil2023 · cifră de afaceri: 73.041.530 lei2023 · profit net: -534.725 lei20232024 · cifră de afaceri: 86.322.452 lei2024 · profit net: 4.192.766 lei20242025 · cifră de afaceri: 96.780.158 lei96,78 mil2025 · profit net: 6.556.288 lei2025
Salariați
85▲ 3,7%
20232025
Datorii totale
8,29 mil lei▼ 15,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2399 · 72 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Bihor · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
6,8% marjă · mai sus decât 46% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,8%
Creștere CA an/an
+12,1%
CA / salariat
1.138.590 lei
Datorii / active
15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,7%/an
Grad de îndatorare
15%
Angajați, în timp
65 → 85 (2021–2025, +31%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202596.780.158+12,1%6.556.288+56,4%6,8%8.286.94254.039.30144.155.47085
202486.322.452+18,2%4.192.7664,9%9.744.29348.462.98437.599.18182
202373.041.530-534.725-0,7%13.784.26648.300.17433.406.41670
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

19

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

Cesal DYSPERBIT premium OSIM 2023CESAL PREMIUM AURORA FAMILY OSIM 2016CESAL PREMIUM AUTO-NIVEL RAPID OSIM 2016Cesal THERMOPLUS SISTEM COMPLET PENTRU TERMOIZOLARI OSIM 2011CESAL OSIM 2009CESAL AURORA FAMILY BY ATLAS OSIM 2016CESAL PREMIUM GEL FLEX OSIM 2016Cesal BLAZON OSIM 2014Cesal PLATTE OSIM 2014CESAL DUSCHPLATTE OSIM 2014CESAL ALL COLORS IN ONE OSIM 2013CESAL PREMIUM DYSPERBIT OSIM 2013Cesal premium castel OSIM 2013CESAL PREMIUM DYSPERBIT OSIM 2013CESAL PREMIUM HYDROBIT OSIM 2013Cesal DURABIL OSIM 2012CESAL Ultraclean OSIM 2012Cesal MESERiADA OSIM 2012CESAL - ANA secretul meşterului Manole OSIM 2009

Dosare în instanță

32
Dosare în care firma apare ca parte
32
Ca creditor
17
Ca reclamant
9
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-1416218/271/2026Judecătoria Oradeaplângere contravenţională 10002611100001892340039/22.07.2026FondPetent
2026-07-155562/202/2026/a1Judecătoria Calarasireexaminare anulare cerereFondReclamant
2026-06-12697/274/2026Judecătoria Orsovacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-06-045562/202/2026Judecătoria Calarasicerere de valoare redusăFondReclamant
2026-03-161087/111/2025Curtea De Apel Oradeaanulare act administrativRecursRecurent
2025-10-274754/111/2021Curtea De Apel Oradeacontestaţie act administrativ fiscal DEC.186/08.06.2021,DEC.990/28.12.2021,RIF 8RecursIntimat
2025-07-102353/111/2025Tribunalul Bihoranulare act administrativ DEC 275/2024FondReclamant
2025-04-031087/111/2025Tribunalul Bihoranulare act administrativ DEC 275/2024FondReclamant
2024-11-2622435/271/2024Judecătoria OradeapretenţiiFondReclamant
2024-10-161091/84/2023/a9Tribunalul Salajcontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 32; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
SINTECO IND SA11906833radiată
ROMCOLOR SA6735559radiată

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 267,34 mil lei, 581 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. · Bihor

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CESAL SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →