identitate. Intră în cont Pro
28 ANI PE PIAȚĂ

SHUNFA COMIMPEX SRL

CAEN 4642 — Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
CUI 10392262J40/3152/1998Neplătitor TVARO e-FacturaRadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152022 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2022
356mii lei
▼ 40,2% vs. 2021
Profit net · 2022
152mii lei
▲ 209,8% vs. 2021
Salariați
1
— constant
Vechime
28ani
din 1998
În anul 2022, SHUNFA COMIMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 355.656 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 40,2%. Rezultatul net a fost un profit de 152.436 lei. Datoriile totale au scăzut cu 28,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10392262
Nr. Reg. Comerțului
J40/3152/1998 · EUID ROONRC.J40/3152/1998
Cod CAEN
4642 — Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-04-02 (28 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. COLENTINA, NR.83, BL.85, SC.A, ET.4, AP.19 · 2 firme aici
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

9 ani
Cifra de afaceri (2022)
355.656 lei
▼ 40,2%
Profit net
152.436 lei
▲ 209,8%
Datorii
569.352 lei
▼ 28,8%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2020: 398.183 lei2021: 594.636 lei2022: 355.656 lei356 mii20202022
Evoluția profitului net
2020: -12.196 lei2021: -138.882 lei2022: 152.436 lei152 mii20202022
Evoluția numărului de salariați
2020: 22021: 12022: 1120202022

Indicatori derivați (2022)

Marjă netă
42,9%
Creștere CA an/an
-40,2%
CA / salariat
355.656 lei
Datorii / active
53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24,4%
Creștere medie anuală (2015–2022)
+12,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202275.796 $32.486 $121.338 $228.193 $133.024 $1
2021142.838 $-33.361 $192.191 $272.655 $113.320 $1
202093.882 $-2.876 $243.295 $345.126 $143.974 $2
🔒 Încă 6 ani de istoric (2014–2019) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

CR
CHINA - ROMANIA INTERNATIONAL IMPEX SRL
CUI 11498874 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
ANITA MERCHANDISE S.R.L.46344533în funcțiune
INTERNATIONAL CONSULT SRL18797997în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · Municipiul București

HC
HUZO CHIC STIL S.R.L.
CUI 55495632 · Sector 2 Mun. Bucureşti
CD
COTONE DI SETA S.R.L.
CUI 55147000 · Sector 2 Mun. Bucureşti
NL
NOVA LEDER S.R.L.
CUI 54797179 · Sector 2 Mun. Bucureşti
BB
BEST BUY FASHION S.R.L.
CUI 54773870 · Sector 2 Mun. Bucureşti
RT
RENIEXP TEXTIL S.R.L.
CUI 54719294 · Sector 2 Mun. Bucureşti
ET
ENTIC TEXTIL S.R.L.
CUI 54686251 · Sector 2 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SHUNFA COMIMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →