identitate. Intră în cont Pro
28 ANI PE PIAȚĂ

REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL

CAEN 4755 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
CUI 10392599J23/37/2000Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 03.11.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,30mil lei
▼ 24,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−689mii lei
▼ 205,6% vs. 2024
Salariați
13
▼ 7,1% vs. 2024
Vechime
28ani
din 1998
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL (CUI 10392599, nr. J23/37/2000) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Otopeni, județul Ilfov, înființată în 1998. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN 4755). Este plătitoare de TVA din 1998. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,30 mil lei și 13 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.297.027 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 24,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 688.534 lei. Datoriile totale au scăzut cu 9,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 13.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-688.534 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10392599
Nr. Reg. Comerțului
J23/37/2000 · EUID ROONRC.J23/37/2000
Cod CAEN
4755 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-04-02 (28 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. UNION MOTORS ROMANA SRL · 79 m · CAEN 4781 · +8 firme la aceeași adresă
  2. YAYO CAR LAB S.R.L. · 88 m · CAEN 1812
  3. ZAED CARE SRL · 105 m · CAEN 9621
  4. SEMINA CONSULTING SERVICES S.R.L. · 116 m · CAEN 7830
  5. NANCY COM IMPEX S.R.L. · 128 m · CAEN 4711
  6. ADANA SRL · 130 m · CAEN 5141
  7. BLUM ROMANIA SRL · 136 m · CAEN 4690
  8. STEMA METALDESIGN SRL · 151 m · CAEN 2512

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20255,30 mil lei▼ 24,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,86 mil3,72 mil5,58 mil7,45 mil2023 · cifră de afaceri: 7.445.017 lei2023 · profit net: -43.816 lei20232024 · cifră de afaceri: 7.038.545 lei2024 · profit net: -225.310 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.297.027 lei5,30 mil2025 · profit net: -688.534 lei2025
Salariați
13▼ 7,1%
20232025
Datorii totale
1,13 mil lei▼ 9,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4755 · 1.407 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ilfov · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-13,0% marjă · mai sus decât 16% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-13,0%
Creștere CA an/an
-24,7%
CA / salariat
407.464 lei
Datorii / active
14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-9,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-4,0%/an
Grad de îndatorare
14%
Angajați, în timp
15 → 13 (2021–2025, -13%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.297.027−24,7%-688.534-13,0%1.132.4718.138.3987.012.32213
20247.038.545−5,5%-225.310-3,2%1.255.4448.953.8357.700.85614
20237.445.017-43.816-0,6%387.1749.255.0628.871.16614
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-11-2521002/271/2025Judecătoria Oradeacerere de valoare redusăFondReclamant
2023-04-126208/196/2023Judecătoria Brailacerere de valoare redusăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL

Este REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL o firmă activă?

Da. REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL plătitoare de TVA?

Da, REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 02.04.1998 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO10392599.

Ce cifră de afaceri are REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL?

În 2025, REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL a avut o cifră de afaceri de 5.297.027 lei, în scădere cu 24,7% față de 2024, și o pierdere netă de 688.534 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL?

În 2025, REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL a raportat un număr mediu de 13 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL procese în instanță?

Da, REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL datorii la ANAF?

REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL?

Sediul social declarat al REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL este în JUD. ILFOV, SAT OTOPENI ORŞ. OTOPENI, CALEA BUCUREŞTILOR.

Ce activitate are REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL?

Activitatea principală declarată a REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL este „Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.” (cod CAEN 4755).

Când a fost înființată REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL?

REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL a fost înregistrată pe 02.04.1998, cu numărul de ordine în registrul comerțului J23/37/2000.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
REF-REF PROIECT CONSTRUCT COMPANY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala