identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

PAM SA SRL

CAEN 1611 — Tăierea și rindeluirea lemnului
CUI 1054122J11/361/1991Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 10.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
7,19mil lei
▲ 0,7% vs. 2024
Profit net · 2025
35mii lei
▲ 309,1% vs. 2024
Salariați
27
▼ 32,5% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PAM SA SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.186.916 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,7%. Rezultatul net a fost un profit de 34.506 lei. Datoriile totale au scăzut cu 19,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 27.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1054122
Nr. Reg. Comerțului
J11/361/1991 · EUID ROONRC.J11/361/1991
Cod CAEN
1611 — Tăierea și rindeluirea lemnului
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-12-04 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Comunală Bozovici
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20257,19 mil lei▲ 0,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,14 mil6,29 mil9,43 mil12,57 mil2023 · cifră de afaceri: 12.573.160 lei2023 · profit net: 135.887 lei20232024 · cifră de afaceri: 7.136.713 lei2024 · profit net: 8.434 lei20242025 · cifră de afaceri: 7.186.916 lei7,19 mil2025 · profit net: 34.506 lei2025
Salariați
27▼ 32,5%
20232025
Datorii totale
1,77 mil lei▼ 19,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1611 · 1.319 firme · mai sus decât 90% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Caraș-Severin · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,5% marjă · mai sus decât 37% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,5%
Creștere CA an/an
+0,7%
CA / salariat
266.182 lei
Datorii / active
50%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+1,5%/an
Lichiditate curentă
0,40
Grad de îndatorare
50%
Scor Z-Altman
3,01 (zonă sigură)
Angajați, în timp
54 → 27 (2021–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.186.916+0,7%34.506+309%0,5%1.766.7843.499.3801.732.59627
20247.136.713−43,2%8.434−93,8%0,1%2.205.9914.103.3011.908.94740
202312.573.160135.8871,1%1.280.8943.398.1572.117.26346
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
PAM SA SRL, BOZOVICI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-01-111565/59/2016/a1Tribunalul Carasseverincauţiune restituire cauţiuneFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
FOREST EXPO PAM SRL25147318radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 7,19 mil lei, 27 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Tăierea și rindeluirea lemnului · Caraș-Severin

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PAM SA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →