identitate. Intră în cont Pro
28 ANI PE PIAȚĂ

GYM INVEST SRL

CAEN 4649 — Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
CUI 10598336J1998000140310Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 03.11.2026gimishop.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
14,32mil lei
▼ 3,4% vs. 2024
Profit net · 2025
49mii lei
▼ 50,1% vs. 2024
Salariați
38
▼ 2,6% vs. 2024
Contracte publice
2.115
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

GYM INVEST SRL (CUI 10598336, nr. J1998000140310) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 1998. Activitatea principală: comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN 4649). Este plătitoare de TVA din 1998. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14,32 mil lei și 38 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, GYM INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.315.274 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 3,4%. Rezultatul net a fost un profit de 49.369 lei. Datoriile totale au scăzut cu 4,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 38.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10598336
Nr. Reg. Comerțului
J1998000140310 · EUID ROONRC.J1998000140310
Cod CAEN
4649 — Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-05-28 (28 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Sălaj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SĂLAJ
Localitate
Mun. Zalău
Adresă
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. CLOŞCA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
gimishop.ro
Nota site-ului
7,7/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 08.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 mN12345
  1. CONTA AFC S.R.L. · 102 m · CAEN 7820 · +3 firme la aceeași adresă
  2. DUDAS INSTALATII S.R.L. · 114 m · CAEN 4322 · +10 firme la aceeași adresă
  3. MARIANIS A&G S.R.L. · 184 m · CAEN 149 · +15 firme la aceeași adresă
  4. CBC FIRST- EDUCATION S.R.L. · 208 m · CAEN 8559 · +4 firme la aceeași adresă
  5. OPER LEASING SRL · 216 m · CAEN 4612 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202514,32 mil lei▼ 3,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,86 mil7,73 mil11,59 mil15,46 mil2023 · cifră de afaceri: 15.457.009 lei2023 · profit net: 550.113 lei20232024 · cifră de afaceri: 14.814.036 lei2024 · profit net: 99.029 lei20242025 · cifră de afaceri: 14.315.274 lei14,32 mil2025 · profit net: 49.369 lei2025
Salariați
38▼ 2,6%
20232025
Datorii totale
3,99 mil lei▼ 4,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4649 · 1.477 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Sălaj · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,3% marjă · mai sus decât 36% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,3%
Creștere CA an/an
-3,4%
CA / salariat
376.718 lei
Datorii / active
53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+5,3%/an
Grad de îndatorare
53%
Angajați, în timp
38 → 38 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202514.315.274−3,4%49.369−50,1%0,3%3.994.0077.547.5733.575.59838
202414.814.036−4,2%99.029−82,0%0,7%4.162.2608.125.5373.976.22939
202315.457.009550.1133,6%4.350.5349.405.0325.056.54739
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

2.115

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
59
Valoare totală
37.397 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2.056
Valoare totală
3.517.951 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

7
Dosare în care firma apare ca parte
7
Ca reclamant
5
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-214876/337/2026Judecătoria Zalauplângere contravenţională OUG 196/2005 PV AFM NR.0005778/02.09.2026FondPetent
2025-07-243514/337/2025Judecătoria Zalaucerere necontencioasă anulare bilet ordinFondPetent
2024-11-186150/337/2024Judecătoria ZalaupretenţiiFondReclamant
2024-02-08623/337/2024Judecătoria ZalaupretenţiiFondReclamant
2024-01-124748/337/2023/a1Judecătoria Zalaureexaminare taxe de timbruFondReclamant
2023-11-294748/337/2023Judecătoria ZalaupretenţiiFondReclamant
2023-06-284273/2/2023Curtea De Apel Bucurestiexecutare contract administrativRecursRecurent Reclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · Sălaj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-15DenumireGYM INVEST S.R.L.GYM INVEST SRL

Întrebări despre GYM INVEST SRL

Este GYM INVEST SRL o firmă activă?

Da. GYM INVEST SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este GYM INVEST SRL plătitoare de TVA?

Da, GYM INVEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28.05.1998 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO10598336.

Ce cifră de afaceri are GYM INVEST SRL?

În 2025, GYM INVEST SRL a avut o cifră de afaceri de 14.315.274 lei, în scădere cu 3,4% față de 2024, și un profit net de 49.369 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are GYM INVEST SRL?

În 2025, GYM INVEST SRL a raportat un număr mediu de 38 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este GYM INVEST SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care GYM INVEST SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 08.10.2026.

Are GYM INVEST SRL procese în instanță?

Da, GYM INVEST SRL apare în 7 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are GYM INVEST SRL datorii la ANAF?

GYM INVEST SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul GYM INVEST SRL?

Sediul social declarat al GYM INVEST SRL este în JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. CLOŞCA.

Ce activitate are GYM INVEST SRL?

Activitatea principală declarată a GYM INVEST SRL este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc” (cod CAEN 4649).

Când a fost înființată GYM INVEST SRL?

GYM INVEST SRL a fost înregistrată pe 28.05.1998, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1998000140310.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GYM INVEST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala