identitate. Intră în cont Pro
28 ANI PE PIAȚĂ

DIATOOLS SRL

CAEN 2391 — Fabricarea de produse abrazive
CUI 10846954J1998000855290Plătitor TVA din 1999TVA la încasareVerificat ANAF 13.10.2026diatools.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,05mil lei
▲ 34,9% vs. 2024
Profit net · 2025
244mii lei
▲ 304,9% vs. 2024
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DIATOOLS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.053.349 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 34,9%. Rezultatul net a fost un profit de 243.982 lei. Datoriile totale au crescut cu 163,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10846954
Nr. Reg. Comerțului
J1998000855290 · EUID ROONRC.J1998000855290
Cod CAEN
2391 — Fabricarea de produse abrazive
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-08-04 (28 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Câmpina
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Câmpina
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. CÂMPINA, STR. LT.COL. EROU OPRESCU ADRIAN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
diatools.ro
Email
office@diatools.ro
Nota site-ului
7,8/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 08.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 12 firme.

100 m250 mN12345678
  1. GERCON GEANINA SERVPREST SRL · 72 m · CAEN 4719
  2. CORETECH SYSTEMS S.R.L. · 107 m · CAEN 7020
  3. VAN BĂZĂ SOFT SRL · 305 m · CAEN 6310
  4. SOCADO PROTECT S.R.L. · 312 m · CAEN 8001
  5. SC OCOLUL SILVIC CIMPINA SA · 323 m
  6. GALSITI LUCIA CENEJE SRL · 333 m · CAEN 6622
  7. GRAFICA SA · 359 m · CAEN 6820
  8. FASTDEAL CAR S.R.L. · 361 m · CAEN 7311

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,05 mil lei▲ 34,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
263 mii527 mii790 mii1,05 mil2023 · cifră de afaceri: 793.194 lei2023 · profit net: 87.481 lei20232024 · cifră de afaceri: 780.735 lei2024 · profit net: 60.257 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.053.349 lei1,05 mil2025 · profit net: 243.982 lei2025
Salariați
4▼ 20,0%
20232025
Datorii totale
335 mii lei▲ 163,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 2391 · 29 firme · mai sus decât 32% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Prahova · mai sus decât 80% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
23,2% marjă · mai sus decât 86% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
23,2%
Creștere CA an/an
+34,9%
CA / salariat
263.337 lei
Datorii / active
36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-2,8%/an
Grad de îndatorare
36%
Angajați, în timp
7 → 4 (2021–2025, -43%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.053.349+34,9%243.982+305%23,2%334.756926.997595.9524
2024780.735−1,6%60.257−31,1%7,7%127.202598.862472.5235
2023793.19487.48111,0%126.931718.896591.0776
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
1.729 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca creditor
5
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-09-2614279/182/2024Judecătoria Baiamareîncuviinţarea executării silite E MAILFondCreditor
2023-08-2510224/182/2023Judecătoria Baiamareordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2023-07-1012217/280/2023Judecătoria Pitesticerere de valoare redusăFondReclamant
2019-02-28420/108/2019Tribunalul Aradcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2013-03-122686/62/2013Tribunalul Brasovprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2012-04-262613/108/2012Tribunalul Araddeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de produse abrazive · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DIATOOLS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →