identitate. Intră în cont Pro
28 ANI PE PIAȚĂ

ROCKWOOL ROMANIA SRL

CAEN 4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CUI 10863700J2009006208405Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 15.10.2026RO e-Facturarockwool.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
334,42mil lei
▲ 23,7% vs. 2024
Profit net · 2025
20,95mil lei
▲ 253,4% vs. 2024
Salariați
175
▲ 4,2% vs. 2024
Vechime
28ani
din 1998
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ROCKWOOL ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 334.422.389 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 23,7%. Rezultatul net a fost un profit de 20.952.357 lei. Datoriile totale au crescut cu 53,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 175.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10863700
Nr. Reg. Comerțului
J2009006208405 · EUID ROONRC.J2009006208405
Cod CAEN
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-08-10 (28 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS BUCUREŞTI-PLOIEŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
rockwool.ro
Email
info@rockwool.ro
Autoritate web
21/100 · locul 8.563.648 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)
Nota site-ului
6,3/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 02.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 39 firme.

100 mN123456
  1. GENTEC DATA S.R.L. · 37 m · CAEN 6202 · +14 firme la aceeași adresă
  2. GIMAR INVEST SRL · 68 m · CAEN 7414
  3. THE ZING EXPERIENCE S.R.L. · 103 m · CAEN 8559 · +8 firme la aceeași adresă
  4. ANALYTICAL & BIO SOLUTIONS SRL · 119 m · CAEN 4690 · +1 firme la aceeași adresă
  5. GPP GALLERY S.R.L. · 131 m · CAEN 6812 · +3 firme la aceeași adresă
  6. ARDORA ENTERPRISE SRL · 152 m · CAEN 7020 · +8 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025334,42 mil lei▲ 23,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
83,61 mil167,21 mil250,82 mil334,42 mil2023 · cifră de afaceri: 243.576.819 lei2023 · profit net: -111.859 lei20232024 · cifră de afaceri: 270.390.277 lei2024 · profit net: 5.928.514 lei20242025 · cifră de afaceri: 334.422.389 lei334,42 mil2025 · profit net: 20.952.357 lei2025
Salariați
175▲ 4,2%
20232025
Datorii totale
208,33 mil lei▲ 53,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4683 · 3.971 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
6,3% marjă · mai sus decât 64% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,3%
Creștere CA an/an
+23,7%
CA / salariat
1.910.985 lei
Datorii / active
41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+20,5%/an
Grad de îndatorare
41%
Angajați, în timp
172 → 175 (2021–2025, +2%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025334.422.389+23,7%20.952.357+253%6,3%208.328.071506.773.163298.499.014175
2024270.390.277+11,0%5.928.5142,2%135.861.480328.366.105192.518.138168
2023243.576.819-111.8590,0%250.805.062317.346.96866.589.624169
Încă 8 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

22
Dosare în care firma apare ca parte
22
Ca creditor
11
Ca reclamant
4
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-0333504/299/2025Tribunalul Bucurestianulare proces verbal de contravenţie SERIA DGAF NR. 0150846/26.07.2025ApelApelant
2026-01-297075/63/2018/a8Curtea De Apel Craiovaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestatie masuri lichApelIntimat Creditor
2025-09-2325343/299/2024Tribunalul Bucurestianulare proces verbal de contravenţie SERIA DGAF NR. 0191640/18.07.2024ApelIntimat
2025-08-2633504/299/2025Judecătoria Sectorul1bucurestianulare proces verbal de contravenţie SERIA DGAF NR. 0150846/26.07.2025FondPetent
2025-07-25482/42/2023*Curtea De Apel Ploiestiobligaţia de a faceFondIntervenient
2025-07-227075/63/2018/a9Curtea De Apel Craiovaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată deschidere procedura faApelIntimat Creditor
2025-07-082175/108/2025Tribunalul Aradcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2025-06-307075/63/2018/a9Tribunalul Doljprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2025-06-107075/63/2018/a8Tribunalul Doljprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2024-08-1425343/299/2024Judecătoria Sectorul1bucurestianulare proces verbal de contravenţie SERIA DGAF NR. 0191640/18.07.2024FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

14

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 14 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ROCKWOOL ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →