identitate. Intră în cont Pro
28 ANI PE PIAȚĂ

ANTARES ROMANIA SRL

CAEN 3100 — Fabricarea de mobilă
CUI 10868022J1998001198123Plătitor TVA din 1998Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
53,12mil lei
▼ 15,1% vs. 2024
Profit net · 2025
2,62mil lei
▼ 52,1% vs. 2024
Salariați
79
▲ 1,3% vs. 2024
Contracte publice
492
SEAP · activ 2026
În anul 2025, ANTARES ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 53.119.990 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 15,1%. Rezultatul net a fost un profit de 2.618.708 lei. Datoriile totale au scăzut cu 16,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 79.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10868022
Nr. Reg. Comerțului
J1998001198123 · EUID ROONRC.J1998001198123
Cod CAEN
3100 — Fabricarea de mobilă
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-08-11 (28 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, PŢA. 1 MAI, NR.4-5
Cod poștal
400141

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
53.119.990 lei
▼ 15,1%
Profit net
2.618.708 lei
▼ 52,1%
Datorii
16.776.675 lei
▼ 16,2%
Salariați
79
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 54.974.001 lei2024: 62.589.999 lei2025: 53.119.990 lei53,12 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 4.295.423 lei2024: 5.472.273 lei2025: 2.618.708 lei2,62 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 742024: 782025: 797920232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
4,9%
Creștere CA an/an
-15,1%
CA / salariat
672.405 lei
Datorii / active
30%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202553.119.990 lei2.618.708 lei16.776.675 lei56.481.238 lei39.638.854 lei79
202462.589.999 lei5.472.273 lei20.031.051 lei56.909.210 lei37.020.146 lei78
202354.974.001 lei4.295.423 lei13.216.779 lei44.598.919 lei31.547.873 lei74
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-04.

Contracte publice (SEAP)

492

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
61
Valoare totală
373.342 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
431
Valoare totală
2.319.761 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de mobilă · Cluj

DF
DORIAN FITOUT S.R.L.
CUI 55107692 · Mun. Cluj-Napoca
CF
CLAD FURNITURE S.R.L.
CUI 54861638 · Mun. Cluj-Napoca
RM
RALU MODULAR CONCEPT S.R.L.
CUI 54754917 · Mun. Cluj-Napoca
CE
CH ELITE GROUP S.R.L.
CUI 54489098 · Mun. Cluj-Napoca
WL
WOODECO LINE S.R.L.
CUI 54442974 · Mun. Cluj-Napoca
BC
BOSE CONCEPT S.R.L.
CUI 54326821 · Mun. Cluj-Napoca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ANTARES ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →