identitate. Intră în cont Pro
27 ANI PE PIAȚĂ

POLTERGEIST SRL

CAEN 4755 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
CUI 11152462J1998001090359Plătitor TVA din 1999Verificat ANAF 12.10.2026RO e-Facturaeuro-instal.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
253,82mil lei
▲ 2,7% vs. 2024
Profit net · 2025
3,44mil lei
▲ 16,1% vs. 2024
Salariați
240
▼ 3,2% vs. 2024
Contracte publice
528
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, POLTERGEIST SRL a raportat o cifră de afaceri de 253.816.178 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 2,7%. Rezultatul net a fost un profit de 3.442.186 lei. Datoriile totale au scăzut cu 9,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 240.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
11152462
Nr. Reg. Comerțului
J1998001090359 · EUID ROONRC.J1998001090359
Cod CAEN
4755 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-11-06 (27 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Mun. Timişoara
Adresă
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, BLD. 16 DECEMBRIE 1989
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
300181

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
euro-instal.ro
Email
comenzi@euro-instal.ro
Nota site-ului
5,8/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 08.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 21 firme.

100 mN12
  1. INDUSTRIAL GHINEA S.R.L. · 36 m · CAEN 4669 · +29 firme la aceeași adresă
  2. ARIAMA S.R.L. · 57 m · CAEN 4779 · +9 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025253,82 mil lei▲ 2,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
63,45 mil126,91 mil190,36 mil253,82 mil2023 · cifră de afaceri: 226.577.493 lei2023 · profit net: 7.672.061 lei20232024 · cifră de afaceri: 247.237.424 lei2024 · profit net: 2.964.876 lei20242025 · cifră de afaceri: 253.816.178 lei253,82 mil2025 · profit net: 3.442.186 lei2025
Salariați
240▼ 3,2%
20232025
Datorii totale
102,94 mil lei▼ 9,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4755 · 1.344 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Timiș · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,4% marjă · mai sus decât 43% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,4%
Creștere CA an/an
+2,7%
CA / salariat
1.057.567 lei
Datorii / active
58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,2%/an
Lichiditate curentă
1,37
Grad de îndatorare
58%
Scor Z-Altman
2,52 (zonă gri)
Angajați, în timp
261 → 240 (2021–2025, -8%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025253.816.178+2,7%3.442.186+16,1%1,4%102.938.263177.702.51160.394.995240
2024247.237.424+9,1%2.964.876−61,4%1,2%113.091.984172.630.87359.636.004248
2023226.577.4937.672.0613,4%96.609.081161.867.73964.810.768241
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

528

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
193
Valoare totală
138.464 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
335
Valoare totală
1.312.923 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

29
Dosare în care firma apare ca parte
29
Ca creditor
21
Ca pârât
3
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-0415475/271/2026Judecătoria Oradeacontestaţie la executare bilet la ordin BACX3AA 3079702FondPârât
2026-08-0415497/271/2026Judecătoria Oradeaanulare actFondPârât
2026-03-3128397/325/2024Tribunalul Timisanulare proces verbal de contravenţie DGAF 0157299ApelIntimat Petent
2026-03-30868/93/2026Tribunalul Ilfovcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2025-08-0726613/325/2025Judecătoria Timisoaravalidare poprire 116/2025FondCreditor
2025-08-0726646/325/2025Judecătoria Timisoaravalidare poprire 116/2025FondCreditor
2025-08-0726647/325/2025Judecătoria Timisoaravalidare poprire 103/2025FondCreditor
2025-08-0726648/325/2025Judecătoria Timisoaravalidare poprire 103/2025FondCreditor
2025-08-0726649/325/2025Judecătoria Timisoaravalidare poprire 103/2025FondCreditor
2025-08-0726650/325/2025Judecătoria Timisoaravalidare poprire 90/2025FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
EUROINSTAL TECHNIC SRL33734720în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 258,96 mil lei, 259 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
POLTERGEIST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →