identitate. Intră în cont Pro
27 ANI PE PIAȚĂ

2XDC CONSTRUCTING SRL

CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
CUI 11210954J24/644/1998Plătitor TVA din 1999Verificat ANAF 26.10.2026ActivăBeneficiar de fonduri UE
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
766mii lei
▼ 8,4% vs. 2024
Profit net · 2025
5.064lei
▲ 3,9% vs. 2024
Salariați
10
▼ 9,1% vs. 2024
Vechime
27ani
din 1998
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

2XDC CONSTRUCTING SRL (CUI 11210954, nr. J24/644/1998) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Vișeu de Sus, județul Maramureș, înființată în 1998. Activitatea principală: fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109). Este plătitoare de TVA din 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 766 mii lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 26.10.2026.

În anul 2025, 2XDC CONSTRUCTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 766.235 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,4%. Rezultatul net a fost un profit de 5.064 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
11210954
Nr. Reg. Comerțului
J24/644/1998 · EUID ROONRC.J24/644/1998
Cod CAEN
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 3100. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-11-24 (27 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MARAMUREŞ
Localitate
Orş. Vişeu de Sus
Adresă
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. ALEEA EROILOR · 8 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
435700
Contact declarat
9 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-26 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025766 mii lei▼ 8,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
209 mii418 mii627 mii836 mii2023 · cifră de afaceri: 541.668 lei2023 · profit net: 2.867 lei20232024 · cifră de afaceri: 836.253 lei2024 · profit net: 4.872 lei20242025 · cifră de afaceri: 766.235 lei766 mii2025 · profit net: 5.064 lei2025
Salariați
10▼ 9,1%
20232025
Datorii totale
864 mii lei▼ 13,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 3109 · 1.432 firme · mai sus decât 85% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Maramureș · mai sus decât 74% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,7% marjă · mai sus decât 46% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,7%
Creștere CA an/an
-8,4%
CA / salariat
76.624 lei
Datorii / active
72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+14,8%/an
Grad de îndatorare
72%
Angajați, în timp
12 → 10 (2021–2025, -17%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025766.235−8,4%5.064+3,9%0,7%864.1301.204.950284.96310
2024836.253+54,4%4.872+69,9%0,6%1.001.2651.174.86365.47111
2023541.6682.8670,5%988.1571.209.15260.59910
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-26.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Proiect cu fonduri UE (POR 2014–2020)
Consolidarea pozitiei pe piata a 2XDC CONSTRUCTING S.R.L. prin inovare de proces si produs; valoare eligibilă 4.760.913 lei
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
105500finalizat31.03.2019Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene
lista din 19.10.2026

Firme conectate

7

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ABUNDCOM SRL4004501radiată
PORTEPRIMA SRL18718748în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 768 mii lei, 10 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea de mobilă n.c.a. · Maramureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre 2XDC CONSTRUCTING SRL

Este 2XDC CONSTRUCTING SRL o firmă activă?

Da. 2XDC CONSTRUCTING SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 26.10.2026).

Este 2XDC CONSTRUCTING SRL plătitoare de TVA?

Da, 2XDC CONSTRUCTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1999 (verificare ANAF din 26.10.2026). Codul de TVA este RO11210954.

Ce cifră de afaceri are 2XDC CONSTRUCTING SRL?

În 2025, 2XDC CONSTRUCTING SRL a avut o cifră de afaceri de 766.235 lei, în scădere cu 8,4% față de 2024, și un profit net de 5.064 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are 2XDC CONSTRUCTING SRL?

În 2025, 2XDC CONSTRUCTING SRL a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este 2XDC CONSTRUCTING SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care 2XDC CONSTRUCTING SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are 2XDC CONSTRUCTING SRL datorii la ANAF?

2XDC CONSTRUCTING SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul 2XDC CONSTRUCTING SRL?

Sediul social declarat al 2XDC CONSTRUCTING SRL este în JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. ALEEA EROILOR.

Ce activitate are 2XDC CONSTRUCTING SRL?

Activitatea principală declarată a 2XDC CONSTRUCTING SRL este „Fabricarea de mobilă n.c.a.” (cod CAEN 3109).

Când a fost înființată 2XDC CONSTRUCTING SRL?

2XDC CONSTRUCTING SRL a fost înregistrată pe 24.11.1998, cu numărul de ordine în registrul comerțului J24/644/1998.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
2XDC CONSTRUCTING SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala