identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

DS SMITH PACKAGING GHIMBAV S.R.L.

CAEN 1721 — Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
CUI 1132506J08/2035/1991Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 12.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
201,80mil lei
▲ 26,4% vs. 2024
Profit net · 2025
5,97mil lei
▲ 327,8% vs. 2024
Salariați
178
▼ 8,2% vs. 2024
Contracte publice
5
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DS SMITH PACKAGING GHIMBAV S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 201.797.317 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 26,4%. Rezultatul net a fost un profit de 5.969.626 lei. Datoriile totale au crescut cu 10,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 178.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1132506
Nr. Reg. Comerțului
J08/2035/1991 · EUID ROONRC.J08/2035/1991
Cod CAEN
1721 — Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-26 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Sat Ghimbav Orş. Ghimbav
Adresă
JUD. BRAŞOV, SAT GHIMBAV ORŞ. GHIMBAV, STR. FĂGĂRAŞULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
507075

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. PIRAMIS CONSTRUCT SRL · 50 m · CAEN 4331
  2. G & L TRANSPORT S.R.L. · 57 m · CAEN 4941 · +2 firme la aceeași adresă
  3. ISO ELECTRIC SRL · 63 m · CAEN 4321 · +2 firme la aceeași adresă
  4. SILVA DACICA SRL · 65 m · CAEN 3109 · +11 firme la aceeași adresă
  5. HALISTIN S.R.L. · 83 m · CAEN 4690 · +1 firme la aceeași adresă
  6. PIRAMIS WORK S.R.L. · 96 m · CAEN 2562
  7. CAPU BEBE TRANS SRL · 105 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  8. MADTYPE INVEST S.R.L. · 106 m · CAEN 8299 · +8 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025201,80 mil lei▲ 26,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
50,45 mil100,90 mil151,35 mil201,80 mil2023 · cifră de afaceri: 146.580.227 lei2023 · profit net: -883.090 lei20232024 · cifră de afaceri: 159.699.144 lei2024 · profit net: 1.395.445 lei20242025 · cifră de afaceri: 201.797.317 lei201,80 mil2025 · profit net: 5.969.626 lei2025
Salariați
178▼ 8,2%
20232025
Datorii totale
102,49 mil lei▲ 10,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1721 · 455 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
3,0% marjă · mai sus decât 45% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,0%
Creștere CA an/an
+26,4%
CA / salariat
1.133.693 lei
Datorii / active
58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+6,2%/an
Lichiditate curentă
0,88
Grad de îndatorare
58%
Scor Z-Altman
2,18 (zonă gri)
Angajați, în timp
202 → 178 (2021–2025, -12%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025201.797.317+26,4%5.969.626+328%3,0%102.490.986175.211.75772.476.525178
2024159.699.144+8,9%1.395.4450,9%92.955.976158.705.86366.506.902194
2023146.580.227-883.090-0,6%92.686.761157.719.01465.111.459187
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

5

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
11.945 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
3
Valoare totală
99.820 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
DS SMITH PACKAGING ROMANIA SRL14787842în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 415,68 mil lei, 393 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DS SMITH PACKAGING GHIMBAV S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →