identitate. Intră în cont Pro
27 ANI PE PIAȚĂ

M. TABAC SRL

CAEN 4635 — Comerț cu ridicata al produselor din tutun
CUI 12090783J1999000249197Plătitor TVA din 1999Verificat ANAF 12.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
868,71mil lei
▲ 16,4% vs. 2024
Profit net · 2025
25,71mil lei
▲ 89,6% vs. 2024
Salariați
109
▲ 9,0% vs. 2024
Vechime
27ani
din 1999
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, M. TABAC SRL a raportat o cifră de afaceri de 868.706.355 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 16,4%. Rezultatul net a fost un profit de 25.708.483 lei. Datoriile totale au crescut cu 44,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 109.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 27 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12090783
Nr. Reg. Comerțului
J1999000249197 · EUID ROONRC.J1999000249197
Cod CAEN
4635 — Comerț cu ridicata al produselor din tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1999-09-06 (27 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
HARGHITA
Localitate
Mun. Miercurea Ciuc
Adresă
JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. HARGHITA, NR.97 · 27 firme aici
Cod poștal
530151
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 26 firme. Vezi pe hartă →

100 m250 mN123
  1. ALTERNATIV GLASS S.R.L. · 255 m · CAEN 2312 · +13 firme la aceeași adresă
  2. SIGMA-GUM SRL · 256 m · CAEN 4782 · +24 firme la aceeași adresă
  3. AURATI-SERCOM SRL · 407 m · CAEN 5510

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025868,71 mil lei▲ 16,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
217,18 mil434,35 mil651,53 mil868,71 mil2023 · cifră de afaceri: 656.037.871 lei2023 · profit net: 18.419.877 lei20232024 · cifră de afaceri: 746.495.912 lei2024 · profit net: 13.556.967 lei20242025 · cifră de afaceri: 868.706.355 lei868,71 mil2025 · profit net: 25.708.483 lei2025
Salariați
109▲ 9,0%
20232025
Datorii totale
131,03 mil lei▲ 44,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4635 · 64 firme · mai sus decât 89% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Harghita · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
3,0% marjă · mai sus decât 54% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,0%
Creștere CA an/an
+16,4%
CA / salariat
7.969.783 lei
Datorii / active
81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,1%/an
Grad de îndatorare
81%
Angajați, în timp
94 → 109 (2021–2025, +16%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025868.706.355+16,4%25.708.483+89,6%3,0%131.031.198162.118.22331.089.422109
2024746.495.912+13,8%13.556.967−26,4%1,8%90.715.115114.954.75724.242.039100
2023656.037.87118.419.8772,8%89.792.182118.791.13629.104.94998
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

71
Dosare în care firma apare ca parte
71
Ca creditor
40
Ca reclamant
16
Ca pârât
4
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-292058/250/2026Judecătoria Lipovaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2026-06-232157/115/2018/a40Curtea De Apel Timisoaraacţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor consemnată în Proces-verbalApelIntimat Creditor
2026-06-17182/108/2026/a1Curtea De Apel Timisoaraconcordat preventivApelIntimat Creditor
2026-06-02182/108/2026/a1Tribunalul Aradconcordat preventivFondCreditor
2026-04-232157/115/2018/a40Tribunalul Carasseverinacţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor consemnată în Proces-verbalFondCreditor
2026-04-091844/30/2026Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată procedură simplificatăFondCreditor
2026-03-13634/250/2026Judecătoria Lipovaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2026-01-21182/108/2026Tribunalul Aradconcordat preventivFondCreditor
2026-01-1349/833/2026Judecătoria Salontaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondReclamant
2026-01-1261/210/2026Judecătoria Chisineucrisordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 71; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

26

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MTB XP TOBACCO LOGISTIC S.R.L.42806249în funcțiune
BRITZ COMPANY S.R.L.51069944radiată
NTZ-MICROFILTER SRL18367035radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 870,48 mil lei, 110 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor din tutun · Harghita

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
M. TABAC SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →