identitate. Intră în cont Pro
27 ANI PE PIAȚĂ

VIRSAL SYSTEMS SRL

CAEN 4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CUI 12093810J1999000630292Plătitor TVA din 1999Verificat ANAF 13.10.2026RO e-Facturadepozitprodsid.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARRAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
35,12mil lei
▲ 24,4% vs. 2024
Profit net · 2025
472mii lei
▲ 226,1% vs. 2024
Salariați
38
▲ 15,2% vs. 2024
Contracte publice
157
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, VIRSAL SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 35.117.480 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 24,4%. Rezultatul net a fost un profit de 472.373 lei. Datoriile totale au crescut cu 5,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 38.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12093810
Nr. Reg. Comerțului
J1999000630292 · EUID ROONRC.J1999000630292
Cod CAEN
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1999-09-07 (27 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
depozitprodsid.ro
Email
comenzi@depozitprodsid.ro
Nota site-ului
5,9/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 19.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 m500 mN12
  1. STELIANA ŞI MARCO S.R.L. · 605 m · CAEN 5590
  2. ALFA MO SRL · 681 m · CAEN 4711 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202535,12 mil lei▲ 24,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
8,78 mil17,56 mil26,34 mil35,12 mil2023 · cifră de afaceri: 21.248.905 lei2023 · profit net: 705.579 lei20232024 · cifră de afaceri: 28.226.358 lei2024 · profit net: 144.852 lei20242025 · cifră de afaceri: 35.117.480 lei35,12 mil2025 · profit net: 472.373 lei2025
Salariați
38▲ 15,2%
20232025
Datorii totale
10,73 mil lei▲ 5,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4683 · 3.971 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Prahova · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,4% marjă · mai sus decât 35% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,3%
Creștere CA an/an
+24,4%
CA / salariat
924.144 lei
Datorii / active
53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+26,6%/an
Grad de îndatorare
53%
Angajați, în timp
25 → 38 (2021–2025, +52%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202535.117.480+24,4%472.373+226%1,3%10.730.43320.398.3919.977.09038
202428.226.358+32,8%144.852−79,5%0,5%10.160.09217.102.9357.246.85033
202321.248.905705.5793,3%9.834.32116.936.6237.102.30230
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
VIRSAL SYSTEMS SRL, PAULESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT CLASIC, PERLA, 2 - STELE, Com. Păuleşti
7553/1760Avalabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

157

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
40
Valoare totală
25.383 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
117
Valoare totală
312.859 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

17
Dosare în care firma apare ca parte
17
Ca creditor
15
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-2415440/200/2026Judecătoria Buzaucontestaţie la executare DOS EX. 228/2026FondIntimat
2026-07-143329/105/2026Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2026-06-161030/105/2018/a5Curtea De Apel Ploiestideschiderea procedurii la cererea debitoruluiApelIntimat Creditor
2026-06-151030/105/2018/a5Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea debitorului apel împotriva încheierii din 05.0FondCreditor
2026-06-151030/105/2018/a6Tribunalul Prahovacontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondCreditor
2026-05-222420/105/2026Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2026-04-28987/114/2026Tribunalul Buzaudeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2026-03-161030/105/2018/a4Tribunalul Prahovacontestaţie împotriva tabelului definitivFondCreditor
2026-03-121030/105/2018/a3Curtea De Apel Ploiestideschiderea procedurii la cererea debitoruluiApelIntimat Creditor
2026-03-111030/105/2018/a3Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea debitorului Apel împotriva sentinţei nr.382/18FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
VIABLE RACORD SPECIALIST INVEST SRL14912740radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 35,12 mil lei, 38 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VIRSAL SYSTEMS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →