identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

SALINAS SRL

CAEN 5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CUI 12377820J1999000490320Plătitor TVA din 2001TVA la încasareVerificat ANAF 06.11.2026RO e-Facturamaqhotels.roActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
641mii lei
▲ 16,1% vs. 2024
Profit net · 2025
379mii lei
▲ 20,9% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
26ani
din 1999
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SALINAS SRL (CUI 12377820, nr. J1999000490320) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ocna Sibiului, județul Sibiu, înființată în 1999. Activitatea principală: hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510). Este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 641 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, SALINAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 640.617 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 16,1%. Rezultatul net a fost un profit de 378.992 lei. Datoriile totale au crescut cu 653,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12377820
Nr. Reg. Comerțului
J1999000490320 · EUID ROONRC.J1999000490320
Cod CAEN
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1999-11-10 (26 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Orş. Ocna Sibiului
Adresă
JUD. SIBIU, ORŞ. OCNA SIBIULUI, STR. SALINELOR · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
555600
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
maqhotels.ro
Email
cazare@maqhotels.ro
Nota site-ului
6,8/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 03.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

0 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 8 firme.

Nicio altă firmă cu sediul localizat la număr în raza de 700 m.

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025641 mii lei▲ 16,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
160 mii320 mii480 mii641 mii2023 · cifră de afaceri: 527.314 lei2023 · profit net: 223.819 lei20232024 · cifră de afaceri: 551.891 lei2024 · profit net: 313.474 lei20242025 · cifră de afaceri: 640.617 lei641 mii2025 · profit net: 378.992 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
588 mii lei▲ 653,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 5510 · 2.399 firme · mai sus decât 45% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Sibiu · mai sus decât 72% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
59,2% marjă · mai sus decât 96% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
59,2%
Creștere CA an/an
+16,1%
CA / salariat
640.617 lei
Datorii / active
35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+12,2%/an
Grad de îndatorare
35%
Angajați, în timp
1 → 1 (2022–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025640.617+16,1%378.992+20,9%59,2%587.8251.662.403779.3751
2024551.891+4,7%313.474+40,1%56,8%78.0411.399.060955.9381
2023527.314223.81942,4%97.5241.325.4581.001.1601
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Oraş Ocna Sibiului
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
O.P.A.R.O.A. SRL29207846în funcțiune
ROCKTOGON SRL14189695radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 815 mii lei, 1 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Hoteluri și alte facilități de cazare similare · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

2

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-24AdresăJUD. SIBIU, ORŞ. OCNA SIBIULUI, STR. BĂILOR, NR.31JUD. SIBIU, ORŞ. OCNA SIBIULUI, STR. SALINELOR, NR.7
2026-09-24Cod CAEN68205510

Întrebări despre SALINAS SRL

Este SALINAS SRL o firmă activă?

Da. SALINAS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este SALINAS SRL plătitoare de TVA?

Da, SALINAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.03.2001 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO12377820.

Ce cifră de afaceri are SALINAS SRL?

În 2025, SALINAS SRL a avut o cifră de afaceri de 640.617 lei, în creștere cu 16,1% față de 2024, și un profit net de 378.992 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SALINAS SRL?

În 2025, SALINAS SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este SALINAS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SALINAS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 13.10.2026.

Are SALINAS SRL datorii la ANAF?

SALINAS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SALINAS SRL?

Sediul social declarat al SALINAS SRL este în JUD. SIBIU, ORŞ. OCNA SIBIULUI, STR. SALINELOR.

Ce activitate are SALINAS SRL?

Activitatea principală declarată a SALINAS SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510).

Când a fost înființată SALINAS SRL?

SALINAS SRL a fost înregistrată pe 10.11.1999, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1999000490320.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SALINAS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala