identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

FARES TRADING SRL

CAEN 4637 — Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
CUI 12515795J1999000871200Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 11.10.2026RO e-Facturacastigacufares.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
151,84mil lei
▼ 4,8% vs. 2024
Profit net · 2025
345mii lei
▲ 68,2% vs. 2024
Salariați
361
▲ 2,6% vs. 2024
Contracte publice
226
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, FARES TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 151.844.856 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 4,8%. Rezultatul net a fost un profit de 344.620 lei. Datoriile totale au crescut cu 13,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 361.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12515795
Nr. Reg. Comerțului
J1999000871200 · EUID ROONRC.J1999000871200
Cod CAEN
4637 — Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1999-12-22 (26 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Hunedoara
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HUNEDOARA
Localitate
Mun. Orăştie
Adresă
JUD. HUNEDOARA, MUN. ORĂŞTIE, STR. PLANTELOR · 8 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
335700
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
castigacufares.ro
Telefon
0377101444
Nota site-ului
6,7/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 08.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 22 firme.

100 mN12345678
  1. PROFACTOR SRL · 118 m · CAEN 4612
  2. MAGIA DIN GRĂDINĂ S.R.L. · 123 m · CAEN 119
  3. LARIS FARM SRL · 133 m · CAEN 4773 · +1 firme la aceeași adresă
  4. EVANA ESTATE GROUP S.R.L. · 158 m · CAEN 6831
  5. FABI LARISA BIGI S.R.L. · 179 m · CAEN 4711
  6. GHERBERA COMDIVERS S.R.L. · 187 m · CAEN 4711
  7. ARHI WOODESIGN S.R.L. · 189 m · CAEN 7111
  8. MONDO KLADIA S.R.L.-D. · 194 m · CAEN 4941

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025151,84 mil lei▼ 4,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
39,86 mil79,72 mil119,58 mil159,44 mil2023 · cifră de afaceri: 144.767.636 lei2023 · profit net: -291.592 lei20232024 · cifră de afaceri: 159.439.964 lei2024 · profit net: 204.875 lei20242025 · cifră de afaceri: 151.844.856 lei151,84 mil2025 · profit net: 344.620 lei2025
Salariați
361▲ 2,6%
20232025
Datorii totale
65,70 mil lei▲ 13,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4637 · 426 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Hunedoara · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,2% marjă · mai sus decât 32% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,2%
Creștere CA an/an
-4,8%
CA / salariat
420.623 lei
Datorii / active
98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+6,5%/an
Grad de îndatorare
98%
Angajați, în timp
348 → 361 (2021–2025, +4%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025151.844.856−4,8%344.620+68,2%0,2%65.700.49967.148.6391.416.447361
2024159.439.964+10,1%204.8750,1%57.784.44458.856.2711.071.827352
2023144.767.636-291.592-0,2%57.542.49358.601.3781.058.885346
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

226

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
12
Valoare totală
8.917 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
214
Valoare totală
186.646 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

80
Dosare în care firma apare ca parte
80
Ca creditor
60
Ca reclamant
13
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-1117482/318/2026Judecătoria TargujiupretenţiiFondReclamant
2026-04-28855/121/2014/a19Curtea De Apel Galatiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată SUPLIMENT A8ApelIntimat
2026-04-201100/272/2026Judecătoria Orastievalidare poprireFondTerţ poprit
2026-02-164658/3/2025/a3Curtea De Apel BucuresticontestaţieApelCreditor
2025-11-2441194/245/2025Judecătoria Iasiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2025-09-194658/3/2025/a4Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.reFondCreditor
2025-09-10172/97/2017Curtea De Apel Albaiuliaînchiderea proceduriiApelCreditor
2025-08-134658/3/2025/a3Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor imp.hotararii FondCreditor
2025-08-01855/121/2014/a19Tribunalul Galaticontestare raport şi plan de distribuire sumeFondIntimat
2025-07-172102/272/2025Judecătoria Orastieordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 80; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

7

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate

FirmăCUIStare
FARES BIOVITAL COMERCIAL S.R.L.43390063în funcțiune
FARES BIOVITAL DISTRIBUŢIE S.R.L.43372997în funcțiune
FARES BIOVITAL ON LINE S.R.L.22820320în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 190,26 mil lei, 410 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · Hunedoara

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FARES TRADING SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →