identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

MOCANU S&R IMPEX SRL

CAEN 5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CUI 12551569J2000000503138Plătitor TVA din 2000TVA la încasareVerificat ANAF 27.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
751mii lei
▲ 115,8% vs. 2024
Profit net · 2025
39mii lei
▲ 510,7% vs. 2024
Salariați
1
▼ 50,0% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MOCANU S&R IMPEX SRL (CUI 12551569, nr. J2000000503138) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Medgidia, județul Constanța, înființată în 2000. Activitatea principală: hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510). Este plătitoare de TVA din 2000. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 751 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 27.10.2026.

În anul 2025, MOCANU S&R IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 751.383 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 115,8%. Rezultatul net a fost un profit de 39.226 lei. Datoriile totale au scăzut cu 3,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (1.272.267 lei) depășesc activele totale (1.003.939 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-268.328 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12551569
Nr. Reg. Comerțului
J2000000503138 · EUID ROONRC.J2000000503138
Cod CAEN
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-01-11 (26 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Medgidia
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CONSTANŢA
Localitate
Mun. Medgidia
Adresă
JUD. CONSTANŢA, MUN. MEDGIDIA, STR. POPORULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
905600
Contact declarat
7 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-27 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. DUR-ZEIRA SRL · 22 m · CAEN 4520
  2. MANCAŞ CONSTRUCTION IMPROVE S.R.L. · 23 m · CAEN 4100
  3. EMY95 SRL · 30 m · CAEN 4941
  4. FUN PLAY RO S.R.L. · 30 m · CAEN 9329
  5. EXPERT HEATTING S.R.L. · 36 m · CAEN 4322
  6. CHEF GALLERY CONCEPT S.R.L. · 38 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă
  7. SUMELA ACTIV S.R.L. · 44 m · CAEN 4532
  8. IDEA CLAUDIA NOVA S.R.L. · 47 m · CAEN 4791 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025751 mii lei▲ 115,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
188 mii376 mii564 mii751 mii2023 · cifră de afaceri: 385.923 lei2023 · profit net: 245.147 lei20232024 · cifră de afaceri: 348.162 lei2024 · profit net: 6.423 lei20242025 · cifră de afaceri: 751.383 lei751 mii2025 · profit net: 39.226 lei2025
Salariați
1▼ 50,0%
20232025
Datorii totale
1,27 mil lei▼ 3,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 5510 · 2.399 firme · mai sus decât 48% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Constanța · mai sus decât 75% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,2% marjă · mai sus decât 55% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,2%
Creștere CA an/an
+115,8%
CA / salariat
751.383 lei
Datorii / active
127%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+13,1%/an
Grad de îndatorare
127%
Angajați, în timp
2 → 1 (2021–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025751.383+116%39.226+511%5,2%1.272.2671.003.939-268.3281
2024348.162−9,8%6.423−97,4%1,8%1.320.2681.012.714-307.5542
2023385.923245.14763,5%1.334.7551.020.778-313.9772
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-27.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
40.000 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
AGINSAM SUPER S.R.L.42519942în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 1,18 mil lei, 2 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Hoteluri și alte facilități de cazare similare · Constanța

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MOCANU S&R IMPEX SRL

Este MOCANU S&R IMPEX SRL o firmă activă?

Da. MOCANU S&R IMPEX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 27.10.2026).

Este MOCANU S&R IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, MOCANU S&R IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11.01.2000 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 27.10.2026). Codul de TVA este RO12551569.

Ce cifră de afaceri are MOCANU S&R IMPEX SRL?

În 2025, MOCANU S&R IMPEX SRL a avut o cifră de afaceri de 751.383 lei, în creștere cu 115,8% față de 2024, și un profit net de 39.226 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MOCANU S&R IMPEX SRL?

În 2025, MOCANU S&R IMPEX SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este MOCANU S&R IMPEX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MOCANU S&R IMPEX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are MOCANU S&R IMPEX SRL datorii la ANAF?

MOCANU S&R IMPEX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MOCANU S&R IMPEX SRL?

Sediul social declarat al MOCANU S&R IMPEX SRL este în JUD. CONSTANŢA, MUN. MEDGIDIA, STR. POPORULUI.

Ce activitate are MOCANU S&R IMPEX SRL?

Activitatea principală declarată a MOCANU S&R IMPEX SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510).

Când a fost înființată MOCANU S&R IMPEX SRL?

MOCANU S&R IMPEX SRL a fost înregistrată pe 11.01.2000, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2000000503138.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MOCANU S&R IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala