identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

GRAF CONSTRUCT SRL

CAEN 4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
CUI 12600416J02/33/2000Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,10mil lei
▼ 17,6% vs. 2024
Profit net · 2025
11mii lei
▲ 483,2% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Contracte publice
130
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

GRAF CONSTRUCT SRL (CUI 12600416, nr. J02/33/2000) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Vladimirescu, județul Arad, înființată în 2000. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN 4752). Este plătitoare de TVA din 2000. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,10 mil lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, GRAF CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.104.201 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 17,6%. Rezultatul net a fost un profit de 10.971 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12600416
Nr. Reg. Comerțului
J02/33/2000 · EUID ROONRC.J02/33/2000
Cod CAEN
4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-01-27 (26 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. AUTO NEAMŢ COMPANY SRL · 51 m · CAEN 9531
  2. MOBILIER ALTFEL SRL · 58 m · CAEN 4941
  3. DEV IMPEX INTERNAŢIONAL SRL · 64 m · CAEN 4752
  4. COACH FOR BETTER SLEEP S.R.L. · 77 m · CAEN 8559 · +3 firme la aceeași adresă
  5. ANDRIU CRIS BAR SRL · 77 m · CAEN 4711
  6. ITAL-SERVICE SRL · 85 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ONA RISE S.R.L. · 88 m · CAEN 5630
  8. ADELIN COMSERV S.R.L. · 98 m · CAEN 6820

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,10 mil lei▼ 17,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
472 mii944 mii1,42 mil1,89 mil2023 · cifră de afaceri: 1.888.677 lei2023 · profit net: 72.890 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.340.471 lei2024 · profit net: -2.863 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.104.201 lei1,10 mil2025 · profit net: 10.971 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
553 mii lei▼ 13,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4752 · 2.864 firme · mai sus decât 60% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Arad · mai sus decât 80% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,0% marjă · mai sus decât 36% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,0%
Creștere CA an/an
-17,6%
CA / salariat
368.067 lei
Datorii / active
86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-3,6%/an
Grad de îndatorare
86%
Angajați, în timp
7 → 3 (2021–2025, -57%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.104.201−17,6%10.9711,0%553.370645.15391.7833
20241.340.471−29,0%-2.863−104%-0,2%636.150743.629107.4793
20231.888.67772.8903,9%705.030855.372150.3425
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

130

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
8 lei
Ultimul an
2019

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
129
Valoare totală
378.049 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 1,10 mil lei, 3 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · Arad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre GRAF CONSTRUCT SRL

Este GRAF CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. GRAF CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este GRAF CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, GRAF CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27.01.2000 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO12600416.

Ce cifră de afaceri are GRAF CONSTRUCT SRL?

În 2025, GRAF CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 1.104.201 lei, în scădere cu 17,6% față de 2024, și un profit net de 10.971 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are GRAF CONSTRUCT SRL?

În 2025, GRAF CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este GRAF CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care GRAF CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 18.10.2026.

Are GRAF CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

GRAF CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul GRAF CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al GRAF CONSTRUCT SRL este în JUD. ARAD, SAT VLADIMIRESCU COM. VLADIMIRESCU, STR. GĂRII.

Ce activitate are GRAF CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a GRAF CONSTRUCT SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate” (cod CAEN 4752).

Când a fost înființată GRAF CONSTRUCT SRL?

GRAF CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 27.01.2000, cu numărul de ordine în registrul comerțului J02/33/2000.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GRAF CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala